Klubi

Täname kõiki aktsionäre ja klubiliikmeid, kes on aastate jooksul meie klubi toetanud. Tänu teile oleme nii kaugele jõudnud, et saame minna tugeva seljatagusega edasi meie järgmisi pikki eesmärke täitma. Teeme seda nii nagu klubi algusest alates oleme teinud: rahulikult, kiirustamata, mõistusega ja tagasihoidlikult.

Meie klubis on olulised traditsioonid, ajalugu, loodus, inimesed ja golfiväärtused ning seda kõike väljendavad ka meie ehitatud väljakud oma ilus, keerukuses, naturaalsuses ja samas geniaalses lihtsuses. 

Rõõm on seda jagada võimalikult paljudega siin Jõelähtmes! 

Hanno Kross
Estonian Golf & Country Clubi juhataja

650 klubiliiget

Meil on väga hea meel, kui meie klubisse soovivad astuda uued liikmed, et väärtusi, mida klubi kannab, läbi enda mängu ja inimestesse suhtumisega edasi kanda. Klubi on täpselt nii tugev, kui on selle liikmed, ja natuke ajalugu sinna juurde!

Tegelikult saab golfi mängida ka ilma selleta, et kuskil klubis liige olla. Väljakud on avatud, isegi mänguõigust saab soetada ja mängida kasvõi 100 korda aastas. Klubisid ja alasid on maailmas palju, igal pool ei pea liige olema.

Kui golf on aga elus üle keskmisest oluline ning sellele lisada juurde ka sotsiaalsus, klubivõistlused ja sündmused, siis klubiliikmelisus annab juurde hea vundamendi, millele alati toetuda, kui soovid meie juurde mängima tulla, tutvuda uute endasarnastega või lihtsalt klubis mõnusalt aega veeta. Meile mahub Estonian Golf & Country Clubisse kuni 650 liiget

Ootenimekiri

2023. aasta 1. augustiga on selle hooaja liikmete arv täis. Soovi korral saab lisada end ootenimekirja.

Uute liikmete osas ja ootenimekirjas on eelisjärjekorras AS EGCC aktsionärid, kellel kehtivad olulised soodustused EGCC teenuste kasutamisel. Praegu veel saab liikmeks saab ka ilma aktsiat omamata.

Järgmine võimalus liituda klubiga on 2023. aasta novembris, kus uuendatakse klubiliikmete nimekirja ja vaadatakse üle ootenimekiri.

400 aktsionäri

Lisaks HCPI pidamisele ja koduklubiteenustele on võimalik soetada aktsia AS EGCC’s, kes omab ja haldab Jõelähtme golfiväljakuid. Meil on üle 400 aktsionäri, kellele kuulub üle 50% aktsiaseltsist. Tänu aktsionäride panusele aastatel 2003–2007 suudeti EGCC valmis ehitada. Ehitamiseks saadud vahendid saadi läbi aktsiaemissioonide ja aktsiate emiteerimise, kuhu investeerisid tavalised golfimängijad ja klubiliikmed, kellel enamikul on üks-kaks EGCC aktsiat.

Täna meil endal juba ammu ühtegi aktsiat ei ole, kuid soovi korral saab turult aktsiaid osta. Nii mõnigi välismaalane, kes 2005. aastal aitas klubi ja ostis aktsiaid, on tänaseks vanuse tõttu oma mänguringide hulka vähendanud. Paljud ei mängi ringe enam Eestis ja on nõus aktsia edasi müüma aktiivsetele Eesti mängijatele.

European Tour Destinations

Oleme klubi algusest alates hoidnud pigem tagasihoidlikku joont ja teinud oma asja tasa ja targu. Meie tagasihoidlikkus ei ole väljendunud eesmärkide puudumises või klubi punastes pintsakutes. Juba 2005. aastal ühinesime European Tour Destinationsiga, et saada otseühendus golfimaailma parimale know-how‘le.

Rahvusvahelised võistlused

Oleme võtnud  eesmärgiks korraldada igal aastal mõne suure olulise rahvusvahelise võistluse, et tuua Eestisse nii mängijaid kui ka võistluste korraldajaid ja kohtunikke. See on andnud paljudele võimaluse õppida maailma parimatelt ja kogeda tipptasemel golfisündmusi.

Headeks näideteks on siin aastatel 2009 ja 2011 korraldatud World Cup European Qualifieri profivõistlused, kust on osa võtnud paljud maailma tipud ja ka Ryder Cupi mängijad. Lisaks mitmetele Euroopa meistrivõistlustele on Jõelähtmes aset leidnud noorte, seeniorite ning sinna vahele ka naiste ja meeste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused aastatel 2014 ja 2016.

Meie Jõelähtme golfimuru on näinud lühikese aja jooksul uskumatult suure hulga tippe. Ka Sea Course’i rekord 63 lööki kuulub 2016. aasta EM’il hõbedamedali kaela saanud ja praegu maailma esikümne piirimail olevale noorele talendile Viktor Hovlandile Norrast.