GOLFBOX

Laupäeval Jõelähtmes peetud hooaja teise Long Drivers European Touri etapi võitis Matt Nicolle, kes oli võidukas ka kaks nädalat tagasi Taanis Silkeborgi golfiklubis peetud etapil. Päeva parima tulemuse lõi soomlane Teemu Pitkänen, kelle pall lendas 404 jaardi ehk 369m kaugusele. Amatööridest võitis Janno Sild 299m löögiga.

Kvailifikatsioonis, mille järgi said mängijad endale 1/8 finaalidesse vastased, oli parim belglane Tanguy Marionex 383 jaardiga (350m), kes pidi alla vanduma just hilisemale võitjale inglasele Matt Nicolle'ile, kes just veerandfinaalis lõi oma päeva parima tulemuse 398 jaardi (364m). Võistluse parima tulemuse lõi soomlane Teemu Pitkänen 404 jaardiga, kelle käes on eelmisest hooajast ka kogu Long Drivers European Touri sarja rekord 440 jaardi (402m). 

Võistlus oli erakordselt pingeline, kus võitja selgitamiseks läks tihti vaja kolme seti - mängiti nii nagu tennises kahe seti võidu peale, üks sett koosnes kuuest pallist, mille parim pall mõõdeti. Nii mitmelgi korral ei saanud mängijad 55m laiusesse sektorisse pihta..

Enne proffide veerandfinaale võistlesid ka Eesti parimad amatöörid, kus finaalis võttis võidu vaieldamatult Eesti pikima löögi amatöörmängija Rae Golfiklubi president Janno Sild. Nii kvalifikatsioonis 325 jaardiga kui ka finaalis Eesti Golfi Liidu presidenti Marko Kaldojat võites 327 jaardi (299m) tulemusega kindlustas Janno endale LDET etapi võidu. Aastal 2015, kui Eestis peeti esimest korda pikalöögivõistluse etapp, oli Janno Sild parima eestlasena teine ehk on juba aastaid näidanud ennast selles distlipliinis mängijana, kellel Eestis vastaseid hetkel ei ole. Kindlasti on noori mehi peale tulemas, kes Jannolt selle tiitli ära soovivad võtta, kuid selleks peab ootame vähamalt aasta, kui EGCC's korraldame järgmise Long Drivers European Touri etapi, loodetavasti siis juba lahtiste Eesti meistrivõistlustena.

Proffide finaalis mängisid inglased Matt Nicolle ja Brad Pearmain, kes mõlemad on LDET etapi karjääri jooksul ka juba võitnud. Brad Pearmain püstitas isiklikuks rekordiks Eestis toimunud võistlusel täpselt 400 jaardi ehk finaali mindi väga tasavägises olukorras. Tulemusega 2/1 võitis etapi Matt Nicolle (finaalis jäi tema parimaks 383 jaardi), kes jätkas ka traditsiooni, kus Eesti etapi võitja hüppab riietega meie Sea Course'il tiiki. Tunnustame Matti vägiteo eest, kuna võistluse autasustamise ja tema tagasilennu vahele jäi 1,5h, mille jooksul jõudis ta vette hüpata ja ka õigeaegselt vahetatud riietega ilusti lennuki peale jõuda.

Võitja vettehüpet näeb EGCC Youtube kanali siit

Võistlusest tegi otseülekande ka Postimees ning see on järelvaadatav Postimehe veebis. Kommentaatoriteks EGCC juhataja Hanno Kross, kes ka ise 2015.aastal võistlusest osa võttis kuid vigastuse tõttu sel korral eemale jäi ning EGL'i president Marko Kaldoja, kes suutis ühendada nii osavõtja kui kommentaatori ametid. Lisaks pikalöögi analüüsimisele oli juttu palju ka golfist üleüldiselt, Eesti golfi arengutest, Eesti Golfi Liidu lühematest ja pikemaajalistest eesmärkidest ning paljust muust. Sõna said ekspertidena ka Eesti PGA pro Rein Auväärt, Carlos Kirtsi, kes on alaga ka ise tutvust teinud ning võistlusel teise koha saanud Brad Bermain.

Vaata Postimehes ülekannet

Võistluse tulemusi näeb siit

Ametlikud fotod Edmond Mälli kaamerast leiab EGCC Facebooki lehel

Artikkel Ajakiri Golf

  

Vanemad uudised ...

GOLFBOX