GOLFBOX

2016. aasta võitjad: Kaido Hint ja Apawan Chinglek

Kõik EGCC liikmed ja kandidaatliikmed on oodatud võistlema rajamängu meistritiitlile. Võistlus saab alguse pühapäeval, 28. mail ning kestab kuni augustini. Võrreldes eelnevate aastatega on võistlusjuhend oluliselt muutunud.

“Tulenevalt mängijate tagasisidest oleme muutnud võistlustingimusi – nii vastaste loosimisega seotut kui väljaku pikkust,” selgitab EGCC vastne kapten, Jüri Reitsakas.

“Kõigepealt korraldame 28. mail kõikide võistlejate vahel kvalifikatsioonivõistluse, mille formaat on puhas löögimäng, ning vastavalt tulemuste pingereale moodustame mängupaarid, võttes aluseks Bracket süsteemi: kõige vähem lööke teinud võistleja alustab rajamängu kõige rohkem lööke teinud mängijaga jne. Kes kvalifikatsioonivõistlusel osaleda ei saa, paigutatakse HCP alusel pingerea lõppu. Samuti muutsime väljaku pikkust - mehed mängivad valgetelt (6202m) ja naised sinistelt (5318m) tiidelt”.

Täpse võistlusjuhendi ja mänguringide ajakavaga saab tutvuda SIIN.

Löögimängu rajamäng toimub nii naiste kui meeste arvestuses ning kõik võistlusringid mängitakse Sea Course’il.

Kvalifikatsioonivõistlusele registreerumise tähtaeg on teisipäev, 25. mai kell 12:00 ning kirja saab end panna SIIN.

Kes kvalifikatsioonivõistlusel osaleda ei saa, saavad end rajamängu meistrivõistlustele registreeruda siin: MEHED ja NAISED.

Osavõtutasu on kõikidele liikmetele ja kandidaatlikmetele vaid 25€, olenemata kehtiva mänguõiguse olemasolust ehk green fee’d juurde maksma ei pea. Tasu on ühekordne ning sisaldab kvalifikatsioonivõistluse tasu ja kõiki võistlejate mänguringe, olenemata mitu matši võistleja mängib. Osavõtutasu toitlustust aga ei sisalda.

Rajamängu meistreid autasustatakse EGCC Klubi Meistrivõistluste raames. Auhinna saavad kolm parimat mängijat mõlemas grupis. Rajamängu mees- ja naisvõitja saavad auhinnaks nimelise riidekapi EGCC-s. Kapid kuuluvad mängijatele kuni järgmise rajamängu meistri väljakuulutamiseni. Eelmise aasta võitjateks tulid meestest Kaido Hint ning naistest Apawan Chinglek.

Rajamäng on väga põnev ja huvitav vaheldus juba palju mängitud punkti- ning löögimängule. Selle formaadiga on kõrgema tasemega mängijatele hulganisti lihtsam võita madalama hcp-ga mängijat kui puhtas löögimängus. „Eestis on olnud pigem populaarsem mängida löögi- ja punktimängu ning rajamängu on selle kõrval vähem harrastatud. Küll aga on viimastel aastatel mängijad avastanud rajamängus mitmeid võlusid ning hakanud sellest formaadist enam lugu pidama. Üheks olulisemaks põhjuseks on kindlasti kordades suurem põnevus ja hasart kui seda on löögimängus. Arvestades, et iga rada on uus võitlus vastase vastu, õpetab rajamäng oma mõtetega olema just ühel rajal korraga, mis omakorda on kasulik ka löögimängus. Kokkuvõttes ei ole üldse oluline, mitu lööki väljaku peal kokku on tehtud – vaid tähtis on just võidetud radade arv,“ kommenteerib EGCC juhataja, Hanno Kross.

Kohtumiseni rajal!

Vanemad uudised ...

GOLFBOX