GOLFBOX

Nädalavahetusel mängiti Valgerannas kõrgetasemeline golfivõistlus, kus Eesti paremikule oli tulnud konkuretsi pakkuma hulk Soome noori tippmängijaid. Nii Season Golf Academy Soomest kui Eesti Golfikool olid planeerinud selleks nädalavahetuseks hooaja ettevalmistuslaagrid just Pärnusse, et ühtlasi saada võistlustingimustes ette pilt tehtud talvisest ettevalmistusest.
White Beach Golf väljak on kalendrit ja hooaega silmas pidades väga heas korra. Küll aga pani võistlejad tõeliselt proovile ilm, sest laupäev möödus vahelduvas lume-, vihma- ja rahesajus. Lisaks suhteliselt tugev ja karge tuul, millele pakkus siis väikest leevendust kohatine päikesepaiste. Pühapäev möödus juba oluliselt positiivsemates nootides, sest sajupilved olid läinud ja  päikesele sekundeeris vaid tuul. 

Kahepäevane võistlus mängiti kahes klassis - OPEN löögimängus ja U16 HCP löögimängus. OPEN klassi favoriitideks olid kindlasti Lauri Ruuska HCP +2.9 ja Dominic Jones HCP +1.2, kellele pakkusid konkurentsi teised Soome ja Eesti tulevikutegijad. Karmides ilmastikutingimustes jäid eriti säravad tulemused seekord mängimata, aga põnevust jagus piisavalt. Esimese päeva lõpetasid OPEN klassis liidritena Lauri Ruuska ja Joonas Juan Turba EGCC’st võrdse tulemusega +6. Paari löögi kaugusel oli tervelt 7 mängijat, kelle hulgas mitu eestlast - Sten Erik Soo EGCC’st, vennad Varjunid ja Kevin Christopher Jegers Niitväljalt. Dominic Jones’i 85 lööki jättis ta liidritest kaugele. Teiseks võistluspäevaks see viimase motivatsiooni ei vähendanud ning kahe päeva peale parim tulemus +1 tõstis ta lõpuks kolmandale kohale. Kaks parimat kohta jagasid omavahel esimese päeva liidrid, kes mõlemad suutsid teisel päeval tulemust parandada. Joonase teise päeva 77 lööki tagasid seekord teise koha, sest Lauri eksis vähem ning 74 lööki teisel ja kahe päeva peale kokku tulemus +8, oli võiduks piisav. Hea teise päeva tegi ka noor Markus Varjun, kes 74 löögiga jõudis auhinnalistele kohtadele päris lähedale. 
U16 klassis oli stardinimekiri natukene lühem ning soomlastele oli julgenud konkurentsi pakkuma tulla seitse Eesti Golfikooli ja EGCC noort, kellest mõni alles 11 aastane. Just noorematele oli esimene võistluspäev tõeline katsumus ning külmununa jättis paar noort võistluse pooleli. Siiski olid samad mängijad uuel päeval vapralt rajal ja suutsid kõva tuulega raja alistada.
Võidu nimel käis selleski klassis põnev heitlus. Paaril eeldataval favoriidil Soomest läks esimene päev kehvasti ja see jättis teiseks päevaks vähe võimalusi. Ilkka Kankare, kes muide alles natukene üle aasta golfiga tõsisemalt tegelenud, suutis esimesel päeval mängu kõige paremini kokku panna ja juhtis netotulemusega 75 lööki EGCC nooruki Johan-Erik Põldmäe eest kahe löögiga. Mõlemad mehed suutsid teisel päeval teha piisavalt hea mängu, et jälitajatel kõik võimalused võtta. Kankare mängis teisel päeval 78 lööki, mis polnud aga võiduks piisav. Põldmäe teise päeva 74 netolööki tõstsid ta Soome konkurendist mööda ning võit tuli kahe päeva kokkuvõttes 2 löögiga.
 
Kõik tulemused leiab SIIT.
Mõned pildid mõlemast päevast leiab SIIT.
 
Palju õnne kõikidele võitjatele, tänud Valgeranna golfiklubile ning kohtumiseni järgmistel võistlustel.

Eesti Golfikool on nüüdseks ka ametlikult sisehooaja lõpetanud ja peale koolivaheaega alustame mai algusest treeningutega juba EGCC's.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX