GOLFBOX

EGCC Links Championship 2016 võitjad - Anneli Esken ja Mait Schmidt. 
Foto: Urmas Kamdron

Nädalavahetusel peeti Eesti golfi viimane oluline spordivõistlus - kahepäevane EGCC Links Championship. Võistlusele andis värvi juurde lisaks värvilistele puudele ja põõsastele ka väga tugevalt puhunud tuul, mis eelistas lõpuprotokollis kõrgematel kohtadel mängijaid, kes suutsid palli hoida madalamal ja otsemini.

Peale esimest päeva jagasid liidrikohta vanemad ja mitte nii pika löögiga mehed - Toomas Kull ja Mait Schmidt, kes mõlemad läbisid Stone Course'il 18 rada 82 löögiga. Janar Toomesso kolmandana jäi maha liidritest kahe löögiga.

Naistest juhtis peale esimest päeva Anneli Esken 97 löögiga. Ette rutates võib öelda, et Anneli võttis naistest ka võidu vaatamata esimese päeva ebaõnnestumisele - teisel päeval lõi Anneli 86 lööki ning tuli naistest EGCC Linksi meistrivõistlõuste võitjaks.

Meestest kukkus teisel päeval ära Toomas Kull, kes lõpuprotokollis sai viienda koha, tehes teisel võistluspäeval 89 lööki. Kui 36 rada oli mängitud, siis oli kahe päeva jooksul sama palju lööke 163 tehtud Janar Toomessol ja Mait Schmidtil ning tuli mängima minna lisaradasid, mis juhendi järgi oli Stone Course'i esimene ja siis kuues. Tohutu tuulega oli play-off tõeliselt põnev - esimesel rajal lõi Schmidt kolmanda löögi lipus 1m20cm kaugusele ning Toomesso vastas sellele 70cm peale löögiga. Mõlemalt kindlad birdied ning edasi teisele play-off rajale. Siin sai Mait Schmidt avalöögui ilusti fairway'le, kuid Toomesso eksis sügavasse roughi, kuhu kaotas palli. Lõpptulemusena Schmidtile EGCC Links Championshipi võit teisel lisarajal ning Toomessole tubli teine koht võistluselt. Kolmandaks mängis ennast Rein Raudsepp 165 löögiga.

EGCC võistlushooaja lõpetab selle nädala laupäeval peetav EGCC Cross Country, mille rajad spetsiaalselt selleks päevaks disainib Rein Auväärt. Tulemas on 18 rada ning tõenäoliselt par 71. Rajad saavad olema igati huvitavad, kus oluline on meeskonnaliikmete täpsus ning võime pall õhku saada. EGCC Cross Country parimate võistkondade autasustamine toimub EGCC hooaja lõpupeol 4. novembril EGCC klubihoones.

EGCC LINKS CHAMPIONSHIP TULEMUSED

Vanemad uudised ...

GOLFBOX