GOLFBOX

2016 Porsche EMV'te võitja Sander Aadusaar. Foto: Urmas Kamdron

Pühapäeval lõppenud Porsche Eesti meistrivõistlustel triumfeerisid naistest esmakordselt Liis Kuuli ning meestest teistkordselt Sander Aadusaar. Pealtvaatajad ja Delfi TV jälgijad olid tunnistajateks erakordselt huvitavale finaalpäevale, mis lõppes alles peale viiendat play-off rada.

Meestest olid peale 54. rada kolm mängijat võrdselt lööke löönud - Janno Sild Rae Golfiklubist ja Carl Hellat nign Sander Aadusaar Niitvälja Golfiklubist lõpetasid kõik 229 löögiga. Kui Janno Sild kukkus välja peale esimest lisarada, siis võitja selgitamiseks oli vaja mängida kokku viis lisarada.

Peale juba vahepeal uskumatut kolmanda lisaraja par'i päästmist pika putiga, suutis Sander Aadusaar viiendal lisarajal, milleks oli EGCC Sea Course'i 11's rada, olla kahe löögiga griinil ning 6m lipust. Carl Hellati pall kukkus küll griinile, kuid veeres sealt roughi äärde. Carl vahetas paar korda keppi ja otsustas minna putteriga peale lööma, mis enam-vähem õnnestus, kuid peale lööki tuli Aadusaare juurde ja ütles, et tal vist kepp läks roughist lüües kaks korda vastu palli. Kutsuti kohtunik ning lisati Carl Hellatile üks trahvilöök, mis andis Aadusaarele võimaluse tulla meistriks, tehes vähemalt kaks putti. Aadusaar sai sellega loomulikult hakkama ning vahepeal juba käest libisema tundunud võit oli peale viiendat lisarada käes.

Carl Hellat, foto: Urmas Kamdron

Peab tunnustama 15-aastase Carl Hellati otsust pingelises olukorras topletlöögi sooritamise osas Aadusaare poole pöördumist sel teemal, kuna ta selles topeltlöögis kindel ei olnud. Kindlasti on see seik esmaspäeval Delfi TV järelvaatamisel kõige enam edasi-tagasi keeratavaid kohti (vt all linki kohast 6:42:15), et üle vaadata, mis täpselt seal toimus. Igaljuhul andis Carl Hellat uskumatu võitluse valitseva Eesti meistri vastu ning kaotus play-off'is andis Carl Hellatile väga väärtusliku kogemuse, mis 15-aastasel Eesti tulevikulootusel kulub kindlasti marjaks ära ka järgnevatel aastatel.

Liis Kuuli - Eesti meister 2016 löögimängus. Foto: Urmas Kamdron

Naiste osas oli võistlus ka huvitav, kuigi meeste draamale jäi ehk mõnevõrra alla. Viimasel päeval tegi lõpuks hõbeda võitnud EGCC liige, Kadi Hilpus Meldrum, hea mängu eriti väljaku esimesel poolel, kuid Liis Kuuli eksis vähem ning võitis päris ülekaalukalt kolmelöögilise eduga oma esimese Eesti meistritiitli.

Võidukõnedes tänasid mõlemad võitjad nii väljaku hooldusmeeskonda kui vabatahtlikke, kelle töö tulemusena oli võimalik mängijatel nautida Eesti meistrivõistlusi vaatamata nii esimesel kui teisel päeval olnud keerulistele ilmastikuoludele. 

Omalt poolt tahaksin tänada veel nii Eesti Golfi Liitu kui ka Porschet, kes viimased kaks aastat peasponsorina on EMV'tele lisanud kvaliteeti. Loomulikult minu poolt suurimad tänud nii kohtunike tiimile, eesotsas peakohtunik Sander Vallaotsaga, (järjekordselt) vabatahtlike tööd juhtinud Jüri Reitsakasele, Porsche EMV'te peakorraldajat Katrin Heinlat ning kogu EGCC meeskonda nii teeninduses kui ka väljaku hooldusmeeskonnas oma pere ja vaba aja arvelt panuse eest öötundide arvelt teha kõik selleks, et järjekordne suurvõistlus EGCC's saaks väga hästi läbi viidud.

Hanno Kross
Estonian Golf & Country Club'i juhataja

 

PORSCHE EMV TULEMUSED 

Intervjuu Sander Aadusaarega 

Järelvaata DELFI TV kogupikkuses ülekannet EMV'te viimasest päevast

ETV uudistelõik EMV'test

Kokkuvõte Eesti mv-ste viimasest võistluspäevast on eetris Kanal 12-s, esmaspäeval kell 21.30.

VAATA Delfi TV'st suurendusena Carl Hellati lööki, kus lisatrahvi sai

 

Vanemad uudised ...

GOLFBOX