GOLFBOX

2016.a. EGCC löögimängumeistrivõistluste medalivõitjad
Foto: Joosep Martinson

Augusti teisel nädalavahetuselpeetud EGCC löögimängumeistrivõistlused võitsid naistest Anu Avakov 176 löögiga ja meestest Jan Larsson 161 löögiga. Seenioritest tulid meistriteks Mait Schmidt ja Margarita Ross, mid-amatööridest Veiko Vill ja Anu Schmidt ning juunioridest Siim Lukas Lokotar. Meistrivõistluste raames mängisid ka üle HCP 28'ga mängijad oma grupis, kus parim oli kahe päeva kokkuvõttes 57 punktiga Liia Jung.

Naistest juthis peale esimest päeva Anu Avakov 86 löögiga kolmelöögilise edumaaga Anneli Eskeni ees. Kolmandat kohta hoidis peale esimest päeva Riina Vettus 95 löögiga. Viimasel päeval ei lasknud Anu endale kedagi ligemale ja võitis EGCC meistritiitli ja tasuta parkimiskoha aastaks kokku 176 löögiga. Hõbeda saanud Anneli Esken mängis kahe päeva kokkuvõttes 184 lööki ning pronksile tõusis Apawan Chinglek 190 löögiga edestades Riina Vettust vaid ühe löögiga. 

Meistrivõistlused peeti päris keerulistes ilmastikutingimustes - mõlemal päeval sadas korralikult vihma ning EM'i ajast olid ka rough'id erakordselt keerulised. Nii, kui fairway'lt kõrval olid, võis arvestada tõenäoliselt ühe lisalöögiga. Meeste absoluutklassis juthis peale esimest päeva rootslane Jan Larsson 82 löögiga. Silver Jung ja Taavi Truusa kaotasid mõlemad viie löögiga parimale. Teisel päeval tegi päeva parima tulemuse tagatiidelt Cristofer Herman, kes tegi 6ndal rajal eagle'i ja lisaks veel paar birdie't ja bogey'sid ning tuli koju 76 löögiga. Kokkuvõttes peale katastroofilist esimest päeva ja 95 lööki Cristoferile pronksmedal, mis peale esimest päeva tundus juba utoopilisena. 

Silver Jung sai oma esimese klubimeistrivõistluste medali täismeeste klassis kui viimasel päeval mängis 82 lööki. Autasuks hõbemedal ja klubi teiseks parima mängija tiitel! EGCC meistrivõistlused võitis Jan Larsson kokku 161 löögiga! Viimase päeva 79 lööki ei andnud teistele väga võimalust Larssoni püüda - teist kohta edestas Larsson koguni kaheksa löögiga. 

Jan Larsson võitis klubi meistritiitli ka aastal 2013 ning Anu Avakov aastatel 2011 ja 2013, siis kandes küll teist perekonnanime Hanson.

Väga huvitav oli meesseeniorite võistlus, kus peale esimest päeva juhtis Toomas Kull 75 löögiga edestades Mait Schmidt'i kahe löögiga. Viimasel päeval mängis 76 lööki ja Kull 82, millega krooniti esmakordselt seeniorite klassis klubi meistriks Mait Schmidt kokku 153 löögiga. Toomas Kull sai hõbeda 157 löögiga ning pronksi Maido Pajo 163 löögiga. Naisseenioritest võitis Margarita Ross 191 löögiga, hõbeda sai Kersti Klaas 206 ja pronksi Heli Laar 210 löögiga.

Mid-amatöördides oli naistest ülivõimas Anu Schmidt, kes võitis 193 löögiga. Hõbe kuulus Kairi Luurile (202) ning pronks Helen Pastarusele 205 löögiga. Meeste klassis oli palju põnevam - peale esimest päeva juhtisid Rain Uusküla ja Ceiko Vill 90 löögiga. Teisel päeval mängisid päeva parima tulemuse 87 kolm mängijat, kellest üks oli Veiko Vill ja temale ka klubi meistritiitel üle 30ne aastaste klassis, kes mängisid klubitiidelt. Veiko Vill edestas teisena lõpetanud Tiit Kuulit kokkuvõttes ühe löögiga läbides kaks korda Sea Course'i kahe päeva jooksul kokku 177 löögiga. Pronksi sai 180 löögiga Ahto Luhamäe.

Alla 15 aastastest juunioritest tuli klubi meistriks ülivõimsalt Siim Lukas Lokotar, kes võitis kulla 189 löögiga. Hõbe kuulus 200 löögiga Ken-Marten Soole ning pronks Ruut Kangustile 216 löögiga.

Lisaks löögimängule oli võimalus ka HCP üle 28 mängijatel nautida kahepäevast võistlust Sea Course'il. Klubi meistritiitlit selles klassis ei jagatud, kuid häid emotsioone sai küllaga. Selle grupi võitjaks tuli Liia Jung 57 punktiga. Ka teise koha saanud Elle Välbil oli kahe päeva kokkuvõttes 57 punkti ning kolmanda koha sai Aivar Kangust 50ne punktiga. 

Meistrivõistluste lõpetamisele andis pinget ajalooline Rio OM'i golfivõistlus, mis lõppes Justin Rose'i võiduga viimase raja birdie'ga Stenson'i bogey vastu:

 

 

JOOSEP MARTINSONI FOTOD MEISTRIVÕISTLUSTE VIIMASEST PÄEVAST

VAATA TULEMUSI

Vanemad uudised ...

GOLFBOX