GOLFBOX

Eesti golfiajaloo kõige kõrgematasemelisem võistlus - meeste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused peetakse järgmisel nädalal. Võistlema tuleb ühtekokku 144  mängijat 28 erinevast rahvusest, kellel kõigil on HCP parem kui null. Nende mängijate jaoks on üle raja par'i mängimine ebaõnnestumine. EGCC's peetava võistluse võitja saab koha järgmise aasta The Open'ile.

Esmaspäeval ja teisipäeval toimuvad harjutusringid, võistluspäevad on kolmapäevast laupäevani. Stardid on Sea Course'i 1. ja 10. tiilt hommiku- kui õhtupoole. Pealtvaatajatele on võistlus tasuta, tulge vaatama ja kutsuge ka golfikauged sõbrad kaasa. Järgmisel nädalal EGCC's mängivatest golfaritest on mõni viie või kümne aasta pärast maailmas täielikud staarid - meeste EM'i on võitnud näiteks ka Rory Mcllroy (2006), Sergio Garcia (1995) ja Victor Dubuisson (2009). 

Rory Mcllroy võitis meeste EM'i kümme aastat tagasi Itaalias Biella golfiväljakul tulemusega 274 (65-69-72-68)

EM'i nädalal on Sea Course esmaspäevast laupäevani võistlejate päralt, Stone Course'il on mängijatele avatud 1.-6. rada. Oleme sunnitud sulgema Stone Course'i kaheksanda raja, kuna range'il löövad mängijad driveriga enamus 300 peale (keset 8nda fairwayd), meie range on 260m pikk... Stone Course'i 7ndat rada kasutame harjutusväljakuna ning üheksandat griini harjutusgriinina enne Sea Course'i starte. 1.-6. augustil kehtib Stone Course'ile soodushind - 6 rada 15€ ning päeva green fee 25€ (antud pakkumisele lisasoodustusi ei rakendu). Sulgeme võistluse raames külastajatele driving range'i, kuid isiklike pallidega võib harjutada harjutusväljakul puttamist ja chippamist. Klubimaja riietusruumid ning restoran on külastajatele avatud, kuid tuleks arvestada EM'i võistlejate arvukusega restoranis ning riietusruumides.  Kuigi EDS ringe esmaspäevast laupäevani teha ei saa, siis mängima tulge ikka, saate Stone Course'il läbida 6-12 või 18 rada ja peale mängu kõndida kaasas võistlejatega, kelledest paljud mängivad kuuega algava tulemuse. 

EGCC Sea Course'i rajarekord on aastast 2010, kui noor 17 aastane rootslane Oscar Lengten mängis Boys Trophy'l välja tulemuseks 67. Ootame meeste EM'ilt rajarekordi purustamist, kuigi kerge see olema ei saa. Rough'id on ülirasked - kui fairway'lt pall kõrvale läheb on garanteeritud mängijal lisalöök. Heal juhul saab rough'ist välja lüüa raud8'ga, tihti pead võtma selleks hoopis wedge'i. Aga kuna mängijatest kõik oskavad palli lüüa, siis võitja selgubki nende vahel, kes eksib kõige vähem. 

Kõik mängijad saavad sama väljakut tulla nautima (proovime enamus roughi madalamaks niita laupäeva pärastlõunal) EM'ile järgneval päeval pühapäeval, kui mängitakse EGCC Trophy. HCP 0-16 mängivad tagatiidelt, HCP 16-28 mängivad klubitiidelt (mõlemad grupid HCP löögimängu) ning HCP üle 28 mängivad sinistelt punktimängu. Naised mängivad punastelt tiidelt kahes grupis. Võistlustasu on 65€, EGCC liikmetele 30€ ja kandidaatliikmetele 45€.

EGCC Trophy juhend

Registreeri Trophy'le siit

Meeste EM'i ajalugu Euroopa Golfi Liidu lehel

Vanemad uudised ...

GOLFBOX