GOLFBOX

Katkestada või mitte katkestada, selles on küsimus… 

Suve teises pooles kipub ilm väga tihti golfimängu sekkuma. Inimlikust vaatepunktist on täiesti arusaadav pahameel, et hea võistlusring tuleks teadmatuks ajaks katkestada, samas, kui hinges tiksub mõte, et äkki ikka jätkaks. See mõte on paljudele golfaritele maailmas saanud kahjuks fataalseks. Hea tulemuse nimel ei ole mõistlik koduseid ilma ühe liikmeta jätta hoolimata, kui kirglik golfar sa oled. Ära unusta, et rauast keppi viibutades oled sa nagu piksevarras ja välk otsib alati kõige lühemat ja vähem takistust pakkuvat teed maapinnani. Seepärast pole mõistlik ka puu all seista, kuna vesi juhib väga hästi elektrit ja märjad puud on tavaliselt kõrged. Välk on surmav 30-40m raadiuses kohast, kuhu see tabab.

USA-s Iowas lõi välk harjutusgriini lippu ja tekitas griinile huvitavaid ja silmale ilusaid vaadata kõrbenud murumustreid. Seal läks mängijatega hästi, sest asi juhtus öösel ja väljak oli tühi. Seekord läks õnneks.

Olen ise samuti kuulnud väljakul palju porinat, et miks võistlus seisma panna, kuigi ilm on täiesti mängukõlbulik. Siinkohal küsiks, et kui mitu mängijat on sel hetkel oma pilgu heitnud www.lightningmaps.org lehele? Tõenäoliselt on äike sel juhul ca 20km kaugusel, ja sekkub võistlusse umbes 10-15 minuti pärast. Heal juhul on kuulda kuskil kaugel mingit kõminat. Aga küsimus - kui kaua kulub teil lähimasse varjupaika liikumiseks? Ärge palun vaielge ja sajatage kohtunike ja caddiemasterite suunal, sest nemad üritavad teid elus hoida.

Mängijatele tahaks siinkohal öelda - kui kuulete üht pikka sireeni, siis märkige võimalusel oma pall ja jätke varustus väljakule kus see ja teine ning suunduge kiiresti lähimasse varjualusesse. Metallist varustust kaasas kanda ei ole hea mõte. Samuti on vihmavari hea sihik äikesele.

Kuigi golfireeglid ütlevad, et halb ilm ei ole põhjus mängu katkestamiseks, siis sama reegel ütleb ka, et ohtlik ilm on. Mängijal on täielik voli oma mäng pooleli jätta, kui ta tunneb, et asi on äikese tõttu ohtlik isegi, kui pasunat ei ole lastud. Tihtipeale kaasneb äiksega ka vali tuul ja pasunat ei pruugi kuulda. Mitte kedagi ei disvalifitseerita, kui ta katkestas mängu äikese tõttu. Pärast kahte lühikest sireeni on oht selleks korraks möödunud ja kõik golfarid lubatakse rajale tagasi poolelijäänud mängu jätkama.

EGCC liige ja golfikohtunik Sander Vallots

Kõik uudised ...

GOLFBOX