GOLFBOX

Erinevate gruppide võidud viisid koju perekond Palmarid!
Kati Palmar tulemusega -1 ja Alar Palmar tulemusega -4

Juunikuu esimesel kolmapäeval peeti K-rauta HCP-löögimängu II etapp, kus osales ühtekokku 60 mängijat. Sel korral mängiti Stone Course'il ja väga huvitavat väljakut - tiid olid nii ees, keskel kui taga. Väljaku kogupikkus 9. rajal oli 35 meetrit lühem kui meie tavalistelt klubitiidelt mängides.

K-rauta HCP-löögimängus on mängitud ajalooliselt erinevatel etappidel läbi kõik erinevad tiid, mis annab võimaluse mängijatel kasutada pead rohkem kui tavaliselt. Ajalugu ongi näidanud, et tuues mängija mugavustsoonist välja, näiteks esitiidelt mängima, võtab ta ikka sama kepi kui 30m tagapool ning üritab võimalikult kaugele lüüa. Seda oli näha ka K-rauta teisel etapil Stone Course’il, kus mänguring venis ühtlaselt 5h pikkuseks, kuna suure osa ajast veetsid mängijad palle otsides rough'is. Fotograafi meil sellel etapil ei olnud, aga oleks saanud ilusaid lille-inimese pilte. Tavaliselt on olnud nendel etappidel, mil mängitakse lühemat väljakut, puhta löögimängu tulemused esitiidelt samad kui klubitiidelt või isegi tagatiidelt peetud etappidel...

Mängijatel tekkis ka küsimus, kas tegemist on HCP-kõlbuliku mänguringiga, kuna tiid olid liigutatud. Vastus on JAH, sest väljaku pikkus ei tohi erineda üle 100 meetri, et mänguring saaks HCP arvestusse minna. Ka näiteks Eesti MV'tel on asetatud mõnel rajal tiid ettepoole, et anda viimasel mängupäeval võimalus riskeerida ja rünnata, proovida kahe löögiga peale saada par 5tel, et võimalikud eagle’id võistluse käiku veelgi huvitavamaks muudaksid.

5410m pikal väljakul mängisid vähesed mängijad välja oma taseme või alla oma taset. HCP grupis kuni 12,4 sai Stone Course’il peetud võistlusel võidu Apawan Chinglek tulemusega +2, II koha saanud Kaido Hint mängis samuti +2 ning kolmas olnud Heinu Klaas sai tulemuseks +3. HCP 12,5-18,4 grupis võitis Alar Palmar tulemusega -4 Kersti Klaasi -2 ja Vallo Välbi ees, kes mängis -1. Ülejäänud mängisid juba kõik üle raja par'i arvestades oma mängutaset. HCP grupis 18,5-36 võitis Kati Palmar tulemusega -1 Veiko Tarvise ja Peeter Krossi ees, kes mängisid raja par’i HCP-löögimängus.

Lähimale lipule võistlus peeti 8ndal rajal ning kõik mängijaid said seal kaks korda proovida eriauhinnale kandideerida. Meestest oli parim 1m73cm kaugusele lipust löönuna Lauri Kiviloo ning naistest Kersti Klaas 3m17cm löögiga. Mõlemad said auhinnaks juulikuus EGCC's mängitava "Salamander" etenduse piletid. Vaata Salamander etenduse reklaami siin. Pileteid saab Piletilevist, kui lähimale lipule eriauhinda ei õnnestu juulikuu võistlustel võita.

K-rauta HCP-löögimängu sarjas läheb hooaja kokkuvõttes arvesse kuuest etapist kolm. Igal etapil saab võitja 20 punkti, teine koht 16 jne. Finaalis, mis peetakse 14. septembril, jagatakse topeltpunkte. Mängijad, kes veel sarjaga liitunud ei ole, saavad veel kaasa tulla ning jõuavad veel mängida vähemalt kolm etappi ära. Kolm etappi peetakse Sea Course’il ja kaks Stone Course’il.

Kahe etapi kokkuvõttes juhivad praegu sarja Delfi grupis (HCP kuni 12,4) Heinu Klaas 34 punktiga, "Edasijõudnute" HCP 12,5-18,4 grupis Alar Palmar 36 punktiga ning "Tahan saada singliks" HCP 18,5-36 grupis Rene Karl Arm 29 punktiga.

Täpsemaid hooaja kokkuvõtvaid tulemusi saab vaadata allolevatelt linkidelt:

DELFI grupp, Edasijõudnute grupp, "Tahan saada singliks" grupp

K-rauta HCP-löögimängu II etapi tulemused

Järgmine K-rauta HCP-löögimängu sarja etapp mängitakse 29. juunil algusega kell 15 Sea Course’il. Naised mängivad esitiidelt 5098m pikkust (punased tiid) väljakut ning mehed 6202m pikkust väljakut tagatiidelt (valged). Registreerida etapile saab siit

K-rauta HCP-löögimängu sarja juhend

Vanemad uudised ...

GOLFBOX