GOLFBOX

Kolmapäeva õhtul kohtusid EGCC liikmed esmakordselt ametlikult meie uue Head Greenkeeper'i Krzysztof Misiaczyńskiga. Kohal olid kümmekond klubiliiget ning kohtumine kestis üle pooleteise tunni. Liikmeid huvitas loomulikult kõige rohkem ajakava ja garantii, millal saab mängida headel griinidel.

Lisaks Kris'ile oli kohtumisel ka meie agronoom Ian MacMillan, kes andis omalt poolt tasutainfot, miks maikuus me ei ole saanud headel griinidel putata. Vahepeal kiskus koosolek juba päris emotsionaalseks, kui seeniorite toimkonna esimees Toomas Kull esitas seeniorite poolt avalduse, et agronoomiga peaks kindlasti koostöö lõpetama, kuna tulemused puuduvad.

EGCC juhataja Hanno Kross kinnitas omalt poolt, et väljaku hooldusjuhile on antud 100% vabad käed otsustada, kellega koostööd teha ning milliseid meetodeid kasutada ja tuletas meelde, et peale 2011.aasta suuri probleeme griinide kvaliteediga, alustati 2012. aastal uue hooldusjuhi otsingutega ning 2013 toodi väljakule uus hooldusjuht, kes oli sunnitud lahkuma 2014. aasta kevadel. Eesmärk nii agronoomi lisateadmiste kasutamisel kui uute inimeste tooomisel on olnud ainult üks - talvakahjustuste minimiseerimine ning väljaku iga-aastane kvaliteedi kasv.

Kris andis omalt poolt hinnangu väljakule ja kõik osapooled nõustusid, et maikuus on olnud griinid halvad, kuid Krisi arvates on lähema kahe-kolme nädala jooksul näha juba olulist kvaliteedi vahet ning kindlasti on meie griinid oluliselt paremad juunis kui nad olid eelmine aasta. Esmaspäeval väetati griine graanulväetisega ning juba kolmapäeval tühjendasid greenkeeperid niidukite murukaste 3x rohkem, kui eelmise nädala lõpus.

Seos selle osas, et EGCC ei ole kasutanud mürke griinidel ja maikuu griinide olukorra vahel, on Krisi arvates minimaalne, et mitte öelda olematu. Aastal 2018 keelatakse Euroopa Liidus enamus mürke spordiväljakutel ning tee, mille EGCC võttis ette kolm aastat tagasi, peavad kõik spordiväljakud (k.a. jalgpall, golf jne) ette võtma. Üleminek mürkidevabale hooldusele võtab paar-kolm aastat ning Krisi sõnul on EGCC's näha, et me oleme oma teekonna lõpus, et taimel oleks endal võimalus selline resistentsus saavutada, et meie laiuskraadil keerulised talved üle elada. Tagasi minna ja lõhkuda viimase paari aasta töö ei anna mitte midagi, kuna peame alustama sellega uuesti 2018. aasta teisest poolest. 

Krisi sõnul on kõige suurem viga, mis EGCC's aastate jooksul on tehtud, on ülekastmine. Väljakule on antud iga päev natuke vett, mis on teinud taime laisaks. Juured kasvavad mitte alla, vaid vertikaalselt, kuna ei viitsi (neil puudub vajadus) otsida niiskust sügavalt pinnasest. See teeb taime väga vastuvõtlikuks kõigele erinevale - alates kuumast ilmast ja lõpetades haigustega. Eesmärk, mis viimasel kahel hooajal on võetud, et minna sügisele võimalikult tervelt vastu, on ebaõnnestunud ning Krisi sõnul on põhjus kindlasti ka ülekastmisel, kuid mitte ainult. Põhjuste kompleksi kuulub kindlasti ka see, et ei ole 100% järgitud agronoomi ettekirjutusi ning meie griinidel erineva liiva olemasolu, milles mõni griin suudab toitaineid hoida rohkem kui teine. Peale agronoomi esimesi liivaanalüüse alustati 2013. aasta sügisel 3nda ja 15nda griini materjalivahetusega, eelmisel aasta sügisel jätkati 12nda ja 16nda vahetusega ning seda tööd jätkatakse ka sel aastal, et anda griinidele võimalus rohkem toitaineid säilitada. 

Oli palju küsimusi ja palju vastuseid ning kindlasti korraldame Head Greenkeeperiga kohtumisi igakuiselt, mis ei tähenda, et väljakul Krisi nähes ei võiks võtta tal nööbist kinni, küsida ja teha ettepanekuid. Kris on väljakul iga päev hommikust õhtuni ning tema ainuke eesmärk on anda klubiliikmetele väljak, mille üle liikmed saavad uhked olla. Palju tööd on tehtud ja palju veel ees, aga juba nädalaga Krisi poolt tehtud muudatused on andnud liikmetelt ka tagasisidet, et griinid iga päevaga lähevad paremaks - pall enam ei hüppa nii palju ning kiirus kasvab. Krisi sõnul paar-kolm nädalat veel ja saame headel griinidel putata.

Täname kõiki liikmeid, kes said kohale tulla. Järgmise kohtumise meie väljaku hooldusjuhiga teeme enne jaanipäeva ja vaatame, kuidas töötulemused ja väljaku areng on olnud esimese kuu aja jooksul. 

 

Vanemad uudised ...

GOLFBOX