GOLFBOX


Mul on erakordselt hea meel tutvustada teile EGCC uut hooldusmeeskonna juhti Krzyztof Misiaczynski’t, kes alustab meil Jõelähtmes tööd maikuu teisest nädalast. Kris on 47 aastane, ta on töötanud kokku viiel erineval golfiväljakul Inglismaal, Shveitsis, Poolas ja Saksamaal. Ta on läbinud ka Poola PGA esimese astme ning mängib golfi HCP'ga oluliselt alla kümne.

Lisaks golfile on ta hooldusmeeskonna juht olnud ka jalgpallistaadionitel, kus 2012 Euro finaalturniiril valiti tema Baltic Arena Gdans'kis turniiri parima kvaliteediga staadioniks ning Hispaania harjutusväljak parimaks harjutusväljakuks UEFA ja mängijate poolt. Kris on valitud ka 2006.a. TORO poolt "World Top15 greenkeepers" hulka.

Aga auhinnad auhindadeks, tähtis on minu arvates hoopis see, et Kris on inimesena erakordselt hea ja sõbralik, ülemusena samas väga nõudlik pisidetailideni välja. Ta armastab golfi ja veel enam greenkeeperi tööd. Neid inimesi, kellel üks nendest omadustest on olemas, on miljoneid, aga neid, kellel mõlemad on olemas on maailmas vähe. Kui lisada sinna veel inimeste juhtimisoskus ning finantslugemisoskus, siis neid inimesi maailmas otsi tikutulega taga.

Olen EGCC’sse otsinud väga pikalt inimest, keda ma näeksin meie klubi viimas kvaliteedilt edasi järgmised vähemalt viis aastat. Esimest korda proovisime 2012 ja 2013 aasta, kui toimus väljaku hooldusjuhi vahetus. Tagantjärgi hinnates ei läinud vahetus korda, kuid tänaseks julgen küll öelda, et Krisi palkamisega loodetavasti oleme leidnud väljakule selle pärli, millest olen unistanud.

Ma ei ole ise olnud golfis väga kaua, kaheksas aasta algas EGCC’d juhtides. Olen selle aja jooksul mänginud üle 100 erineva golfiväljaku maailmas ja tihti satun tänu European Tourile just maailmas väga hinnatud ja tuntud väljakutele. Mul on endal väga konkreetne pilt silme eest, millisena meie klubiliikmed tahaksid väljakut näha ja ei nõustu ka ise vähemaga.

Kris on hästi sotsiaalne ja heas mõttes lihtne inimene. Oma (veel) praeguses töökohas Saksamaal Kölnis asuvas Kolner Golf’is korraldab ta iga kuu liikmetega õhtuid, kus arutatakse väljaku hooldusküsimusi ja räägitakse täpsemalt, mida meeskond teeb. Tihti tulevad sellistest aruteludest palju häid ideid liikmetelt ja teistpidi palju infot ka tagasi mängijatele. Maikuu kolmandast nädalast alustame ka meil EGCC’s igakuiste kohtumistega liikmete ja Head Greenkeepriga.

Meie griinid näevad visuaalselt välja praegu päris õudsad, aga lisaks meie agronoomile, kes meid Shotimaalt külastab korra kuus kinnitas ka viimastel päevadel Kris, et tõesti kõik uus muru enamus kohtadest ootab välja tulemist, lihtsalt on olnud vastikult külm. Järgmised kaks nädalat on ilusad ilmad ning näitab ka öösiti suuremaid soojakraade, mis annab võimaluse taimedel alustada lõpuks tugevama kasvuga. Iga päevaga on erinevus, aga läheb kindlasti paar nädalat, et griinid ilusalt rohelised kõik oleks.

On väga hea minna hooajale vastu teades, et me oleme jälle meeskonnana ja klubina tugevamad, kui kunagi varem. Kris ise ootab siia tulemist väga, suvel tulevad talle järgi ka naine ja lapsed. Mina loodan omalt poolt, et kui mängima tulete, siis suudame teile sel hooajal iga kord pakkuda positiivse üllatuse. Mitte ainult meie caddiemasteri naeratuste pärast vaid eelkõige väljaku kvaliteedi osas, mis tegelikult on golfiklubis lõppude lõpuks ju kõige tähtsam.


Ilusaid mänguringe!

Hanno Kross
EGCC juhataja
tel 511 1192
email: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kõik uudised ...

GOLFBOX