GOLFBOX


Sea Course 7ndal aprillil 2016

Kui tava-aastal lõppeb griinkeeperite töö novembri lõpus, siis see talv oli järjekordselt natuke erinev. Soe detsember andis võimaluse meil nii Stone kui Sea Course’i griinidega toimetada nii detsembris kui ka veebruaris. Kõik meie suuremad tööd lepime me EGCC’s kokku meeskondlikult – ühel pool meie šoti agronoom Ian Macmillan, kes külastab aprillist oktoobrini meid keskmiselt iga nelja-viie nädala tagant ning teisel poole meie griinkeeprite meeskond.

Meeskonnast on Veljol ja Herki’l griinkeeperi kogemust üle 25 aasta, millest omajagu aastaid ka Iirimaalt links-väljakutelt. Paljud griinkeeperid on meil töötanud juba kümme aastat, kellest kaks õpivad kolmandat aastat St Andrews’is ülikoolis greenkeepingut. Paul, meie Kanada väliseestlane on toonud kogemuse lisaks külmadest Kanada oludest meie koduväljakule. Agronoom Ian on mitmete The Open’ite agronoom ning nõustab ka kuute Premier League staadionite hooldusmeeskondi. Know-how’d, haridust ja kogemust on aastatega EGCC griinkiiperite meeskonda jõudsalt lisandunud.

Eelmise aasta detsembris proovisime midagi sellist, mida siiani EGCC ajaloos teinud me ei ole – väetasime griine keset talve! Novembri ja detsembri soojad ilmad kasvatasid muru ning enne jõuluvõistlust sai isegi korra muru niidetud. Väetamise idee oli see, et ega väetis ära ei kao talvega vaid kohe, kui läheb kevadel soojemaks, läheb õigesse kohta ja aitab kevadisele kasvule kaasa.

Lisaks oleme sügise ja talve jooksul pritsinud griine mitmeid kordi sidrunhappega, mis takistab haiguse levikut sügavamale. Praegu näeme, et griinidel küll talvest haigust on, kuid esimesed analüüsid on tõestanud, et haigus on pinnapealne ehk võimalus, et haigus kiiresti välja kasvab, on suur. On suur vahe, kas haigus viib endaga kaasa kogu taime koos juurtega või võtab ärapealt ainult lehe, mis kasvab nagu juuksed võrdlemisi kiiresti tagasi, kui keha on terve. Analoogne kogemus on meil aastast 2014, kui haigust oli visuaalselt palju, kuid kahe nädalaga peale avamist olid enamus laigud kinni kasvanud.

Tänaseks on griinkeeperid olnud tööl juba viis nädalat ning iga päev valmistanud ette väljakut avamiseks. Stone Course asukoht on väga hea – tuultele ja päikesele avatud ning otse paepangal. Lumi sulab kiiresti ja läheb otse paekivi vahele, kust omakorda edasi paljuski (kahjuks) ka Sea Course’ile. Stone Course’i saame üldiselt avada esimesena Eestis ja sulgeme lume tulekuga. Sea Course’i avame üldiselt aprilli kolmandal või neljandal nädalavahetusel, kõige hilisem avamisaeg on olnud 1. mail.

Oleme praegu aprilli teises nädalas ning nädala alguseks ennustab öösiti 2-3’c. Sea Course’i avamise otsuse teeme jooksvalt, kuid see sõltub eelkõige kahest asjaolust:

  • Kuidas käitub ilm järgmistel päevadel/nädalal
  • Avame väljaku mängijatele võimalikult heas korras ning selliselt, et griinid peaks koormusele maikuus vastu

Eelmine aasta tulid griinid väga heas korras talvest välja, kuid tegime ühe päris suure vea – eeldasime, et griinid peavad vastu suurt koormust väljakul ja võistlustingimusi kohe varakevadel. Läksime väga agressiivselt maikuu alguseks niitmiskõrgustega alla 4mm, samas kui terve maikuu ilmad olid läbi aegade kõige külmemad Eestis ning meil mängiti rekordkogus mänguringe mais. Tulemuseks olid kahjustuste mitte väljakasvamine griinidel ning juunis, kui peaks olema juba 100% kõik väljakasvanud, tegelemine varakevade halva otsuse tagajärgedega.

Otsuste tegemisel me kuulame meie agronoomi, võtame arvesse aastakümnete kogemust, mis meie greenkeeperite tiimis on ning kasutame võimalikult palju ka tänapäevast know-how’d ülikoolidest, European Tour’ilt ja World of Leading Golfi väljakutelt. Üritame nö mitmekordse back-upi teha, kui tänapäevases IT keeles rääkida.

Loodetavasti kõik see, mida me eelmisel sügisel, möödunud talvel ja sel kevadel teinud oleme, annab võimalikult vara ka tulemuse. Sellepärast me ei kiirusta Sea Course’i avamisega vaid laseme taimel natuke jõudu koguda, et siis mängijaid tervena ja tugevana vastu võtta. Meeskonnana oleme juba pikalt valmis ja loodame, et loodus toetab meie eesmärki pakkuda võimalikult head kvaliteeti väljakul võimalikult vara.

Ilusat golfihooaja algust kogu EGCC meeskonna poolt!

Hanno Kross
EGCC juhataja
tel 511 1192
email: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX