GOLFBOX

 

 

Estonian Golf & Country Club on Eestis ainuke golfiklubi, kus klubiliikmeks olemise eeldus on AS EGCC aktsia olemasolu. Viimastel aastatel on üle kolmesaja uue golfiuvilise liitunud meie klubiga ja omavad kandidaatliikme staatust - see on hea aeg tutvuda klubi tegevuse, väljakute ja ka teiste liikmetega.

AS EGCC on emiteerinud kokku 1400 mänguõigust (aktsiat) 27 raja peale. 18 rajalisele väljakule saab välja anda 1000 mänguõigust, ehk uue Annika väljakuga saame välja anda veel vaid 600 aktsiat/mänguõigust. Esimese emissioonii hind aastal 2003 oli 5050€ akstia kohta, viimane emissioon oli hinnaga 10000€, kus suuromanikud märkisid viimased 137 aktsiat, et väljaku saks lõpuni ehitatud koos hooldushoonete ja hooldumasinadmasinatega.

Tänan vahetatakse mänguõiguseid (aktsiaid) suurusjärk 6500-7500€ vahel. AS EGCC’l ühtegi aktsiat ei ole, kõik on müüdud väikeaktsionäridele või suuromanikele läbi emissioonide.

Esmakordselt on võimalik nüüd soetada koostöös krediidiasutusega AS EGCC aktsiat järemaksuga. Siiani on paljudel, kes on soovinud, jäänud ost vaba raha taha, perekassast leida 8000€ on keeruline. EGCC koostöös Krediidipanga ja Sihtlaen tootega pakub võimalust teha otsus kohe ja maksta aktsia kinni igakuiste maksetega näiteks ühest kuni nelja aastani.

Laenates 6500€ näiteks neljaks aastaks tuleb kogukulu 8900€, kusjuures nelja asta pärast, kui on viimane emissioon tehtud uuele väljakule, ei saa aktsia kuidagi alla 10 000€ maksta. Uus väljak maksab 7m€, jagada on veel 600 aktsiat ja järelikult saab ühe aktsia hind olla mitte vähem kui 11 666€ (samas omab uus aktsinär nii praeguseid kui ka uut väljakut).

Kui on endal võimalus teha ka osaline sissemakse, siis teise näitena võib tuua 3500€ laen kaheks aastaks, kus kogukulu tuleb 4200€, ehk laenu makstakse vaid suurusjärk 175€ kuus, samas saab kohe tulla EGCC täisliikmeks, kellele kehtivad soodustused nii hooldustasul kui võistlustel. Suureks eeliseks on klubiliikmel tasuta rangepallide olemasolu.

Hooldustasu hinnavahe on järgmisest aastast aktsionäril/klubiliikmel ja kandidaatliikmel 20%ehk arvesatades juba hinnavahet aastasel mänguõigusel on tõenäoliselt krediidikulu juba tagasi teenitud.

AS EGCC’s saab pakkuda hetkel kuute AS EGCC aktsiat, kuna ostsime ühelt soomlaselt ära, kes polnud aastaid kasutanud ja kolis Lõuna-Euroopasse elama. Aktsia hind on 6500€ ja koostöös pangaga saab teha ka lepingu, kus aktsiostja saab kohe klubiliikmeks, kuigi omand läheb üle siis, kui viimane osa on pangale tasutud.

Kui need kuus aktsiat on müüdud, siis püüame turult veel tagasi osta kasutamata aktsiaid ja pakkuda aktiivsetele mängijatele, kes pikajaliselt tahavad EGCC’ga olla seotud läbi klubi ja aktsiaseltsi omanikustaatuse. Oleme kindlad, et meie võetud tee, kus klubiliige on ise omanik, on õige. Omanikuna vaadatakse väljakule ja enda varale ka hoopis teisiti, kui külalisena.

AS EGCC aktsia soetamise huviga või lisaküsimuste puhul võtke julgesti ühendust. Tegemist on pikajaalise investeeringuga ja hea meelega tutvustan võimalusi ja plaane, mis on seotud EGCC kasvuga, uue väljaku avamisega ja muu huvitavaga. Oleme kindlatel jalgadel, AS EGCC bilansimaht on 6,7m€ millest pikaajalist laenu on1,5m€ ehk omakapitali osakaal on 78%. See on raha, mis on meie omanikud (klubiliikmed) AS EGCC arendusse aastate jooksul investeerinud. Suuromaniku käes on hetkel 43%, üle 50% omavad AS EGCC’st juba väikeaktsionärid ehk meie klubiliikmed ja see trend suureneb iga aastaga!


Tere tulemast!

Hanno Kross
AS EGCC juhataja
tel 511 1192
email: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX