GOLFBOX

27-28. septembril lõppes Jõelähtmel Eesti Golfikooli noorte välishooaeg KPMG Eesti Noorte Karika võistluse toimumise näol. Esimesel päeval mängiti EGCC Stone Course’l HCP löögimängu ning pisteti rinda tugeva tuulega.

Teisel päeval oli plaanis löögimäng ning varahommikul starditi paremusjärjestuse põhjal Sea Course’l ja finaalpäevaks olid ka ilmastikuolud natukene leebemad. Suur kummardus tuleb teha väljaku hooldemeeskonnale, kes on hooaja jooksul teinud supertööd ning septembri viimastel päevadel oli võimalik mängida tõeliselt heal tasemel väljakutel!

KPMG karikas mängitakse välja kahes võistlusklassis U 15 ja U 21, kusjuures eraldi arvestust poiste ja tüdrukute osas ei peeta. Kokku oli võistlusele registreerunud 23 noort golfarit – kes võidumõtetega, kes sooviga ennast esimest korda sellise mänguformaadiga proovile panna ning kogemusi hankida. Noored tegid ka ilusa järelehüüde varalahkunud heale sõbrale ja mängukaaslasele Sven Kaljuveerile, kandes mütsidele kinnitatud musti linte.

Esimesel päeval, suutsid hilisemad võitjad ennast headele positsioonidele mängida ning tabeli esimeses otsas oli nii mõnigi teine sel hooajal hästi esinenud noormängija, kellelt loodetavasti järgmistel hooaegadel häid tulemusi oodata. U 15 klassis liidriks peale esimest päeva, oli Richard Tšistjakov tulemusega 71 lööki (neto), kelle kannul 74 löögiga Mattias Varjun ja 77 löögiga Laura-Liisa Lilleleht. U 21 klassis said esimesel päeval võrdse tulemuse 78 lööki Egeti Liiv ja Joonas Juan Turba, kellest vaid löögi kaugusele jäi Martin Unn.

Teisel päeval U 21 klassis muudatusi ei toimunudki ja liidrid suutsid positsioone säilitada. Päeva parima tulemusega 73 lööki võttis esikoha Egeti Liiv, kelle kahe päeva kogusummaks oli 151 lööki. Vaid ühe löögi kaugusele jäi Joonas Juan Turba ning kolmanda koha 158 löögiga võitis Martin Unn. U 15 klassis tõi teine päev muudatused. Mattias Varjun mängis teise päeva tulemuseks 80 lööki, mis oli piisav kahe päeva kokkuvõttes võiduks (154). Teisel päeval samuti 80 lööki teinud Kevin Christopher Jegers tõusis teiseks (162) ning 87 lööki teinud Ralf Henri Põldoja kolmandaks (167).

Täname siinkohal võistluse nimisponsorit KPMG ja Estonian Golf & Country Club’I ning loomulikult suur kummardus auhindade eest – Euronics, Ping ja Exit Golf.

Käesolev hooaeg oli viimaste aastate võistluste rohkeim, sest lisaks KPMG karikale toimus Eesti Golfikooli eestvedamisel noortele kaks võistlussarja. Premia Noortesari toimus suve jooksul kaheksal korral ning tõi kokku mängima üle 90 noore golfari. 2014 aastal mängiti EGCC, Niitvälja ja Valgeranna väljakutel. Peagi saame rääkida juba 2015 aasta Premia Noortesarja kalendrist ning loodetavasti avaneb noortel võimalus mõõtu võtta ka teistel Eesti golfiväljakutel.

2014 aastal toimus veel ka Eesti Golfikooli ERGO juunioride sari, mille raames mängiti kolm korda Sea Course’l. Antud võistlussarja peamine eesmärk on anda esimene võistluskogemus noortele alustavatele golfaritele ning seda kasutati usinalt!

Alates oktoobrist on Eesti Golfikooli noorte treeningud kolinud Jõelähtmelt sisetingimustesse BMW Sisegolfikeskuses ning treeningajad on väljas Eesti Golfikooli kodulehel. Välishooaeg veel noortele aga päris lõppenud pole, sest nädalavahetusel toimuvad Tallinna meistrivõistluste raames ka juunioride Eesti meistrivõistlused – laupäeval mängitakse Niitväljal ja pühapäeval EGCC’s.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX