GOLFBOX


Õnnelikud reisil osalejad enne viimase päeva mänguringi Kytäjä klubihoone ees

 

EGCC on planeerinud klubireisi Soome parimatele väljakutele teha juba aastaid ning lõpuks sai see teoks septembri esimesel nädalavahetusel. Väjakute hulgast valiti välja Soome kolm väljakut, mis on valitud ajakirja Golf World poolt kontinentaal-Euroopa TOP 100 hulka.

Esimesel päeval mängiti European Tour Properties väljakut Linna Golf Vanajanlinnas, mis TOP'is hoiab 91st kohta. Väljaku kvaliteet oli Linna Golfile omaselt maailma tippklassist, greene'id oli päris kiired ning kõik reisil osalenud võitlesid nii mitmegi greene'iga, mille tagajärjel kolmeputi greene'e tuli kõigil üksjagu. Esimesel päeval tegi parima tulemuse 18'st reisil osalenust 12 aastane Greta Vall, kes mängis 34 punkti.

Teine mänguring mängiti Nordcenter Fream väljakul, mis TOP100 edetabelis on 99ndal kohal. Tegemist oli väga raske väljakuga nii tehniliselt kui ka füüsiliselt - mängijatele avaldas enim muljet 4's rada, kus pidi üles ronima nagu seinast. Erakordselt hea mängu tegi siin Arvo Hiller, kes lõi 84 lööki ja teenis 43 punkti. Etterutates peab tõdema, et just Nordcenteris mängitud elu mäng tagas Arvole ka kolmepäevase võistluse võidu.

Nordcenter klubihoone 18nda greene'i juures

 

Norcenter Fream 1. tee

 

Tagasihoidlik elumajake Norcenter'is

 

Viimane päev viis meid Kytäjäle, kus valiti välja South East väljak finaalpäevaks. Tegemist on PAR71 väljakuga ja mängisime 5500m pealt, kuid enamus PAR4 rajad olid ikkagi 340-380m, greene'id päris rasked ning bunkrid sügavad. Kytäjä Sout East väljak on TOP100 edetabelis 72 kohal, EGCC Sea Course on viimases TOP'is 83. Finaalpäeval suutis parimat mängu näidata siinkirjutaja 35 punktiga.

Kytäjä South East vaated

 

Kuna ajaloo esimese EGCC Soome Karikavõistluse arvestusse läks kaks paremat punktisumma tulemust kolme päeva jooksul, siis viimase päevaga oli võimalus veel enamusel ka võita või oma kohta olulisel määral parandada üldtabelis. Võidu vormistas siiski kokku heade mänguringidega Arvo Hiller, kes kogus kokku 72 punkti. Teist kohta jäid jagama Tarmo Holm ja Hanno Kross 65 punktiga.

Tänan kõiki omalt poolt, kes reisil osalesid, oli äärmiselt meeleolukas ning olenemata sellest, et praktiliselt keegi oma mängutaset välja ei mänginud, olid mängijate näod naerul ja tundus, et nauditi Soomes veedetud kolme päeva 100%. Kindlasti aitas sellele kaasa ka suurepärane ilm, vihmapiiske me ei näinud ning sooja oli üle 20'c, paljud mängisid lühikeste pükstega ning kõik meist lühikeste varrukatega.

Järgmised klubireisid on tulemas Põhja-Aafrikasse 2015.a. aprilli esimesel nädalal, jaaninädalal kolmepäevane reis Rootsi ning järgmise aasta sügisel novembri esimesel nädalal reis Portugali European Tour Properties väljakutele Quinta da Lago's.

VÕISTLUSE AMETLIKUD TULEMUSED

Tekst ja pildid: Hanno Kross

Vanemad uudised ...

GOLFBOX