GOLFBOX

 

Päev pärast Naiste EM'i mängiti EGCC's esimene EGCC Heategevusfondi võistlus, kus kogusime 1491€ käesoleva aasta heategevusporjekti toetuseks.

Mõte alustada oma heategevusfondiga tuli EGCC juhatajal Hanno Krossil peale aastatepikkuseid EI ütlemisi kõiksugu erinevatele projektidele, kuhu ikka raha küsitakse. Kuna raha ei ole olnud, siis on keeldumine olnud võrdlemisi lihtne, samas teame, et väga palju on projekte, mis tõsiselt vajaksid lisatoetust ning golf on üks alasid, mille kaudu on võimalik maailma paremaks teha. Maailmas on profiturniiridel iga-aastane tava anda osa tuludest heategevuseks, näiteks eelmisel aastal annetas ainuüksi PGA Tour heategevuseks 133 miljonit dollarit.

Tänu mitme võistlusets osavõtja suuremale panusele tõi esimene võistlus kokku 1491€, millest tasusime 1465€ selle aasta heategevusprojekti toetuseks. See oli summa, mis oli puudu ühe 16 aastase Kohtla-Järve tüdruku Õnne unistuse täitumisest asuda õppima aastaks Saksamaale. Õnne on kasvanud vanemateta ning tema unistus oli pääseda õppima Saksamaale, et tutvuda sealse koolisüsteemiga ja tuua tagasi mõtteid ka Eestisse. Lisaks soovis ta anda puhkust oma vanaemale, kes tema eest on kogu elu hoolt kandnud. Tema kiri erines teistest ning läks EGCC juhatajale väga südamesse ning 10 päevaga otsustatigi pühapäevastest klubiliikmete aegadest broneerida loodava heategevusfondi esimene võistlus, mis õnnestus raha kogumiselt üle 100% - Õnne'l oli puudu kogu eelarvest 1465€, mille EGCC kandis esmaspäeval üle ning tänaseks on Õnne juba esimesi päeva Saksamaal, kus vastuvõtva pere isa on liige ka kohalikus golfiklubis ehk loodame, et Õnne saab aasta jooksul tutvuda ka golfimänguga ning Eestisse tagasi tulles on meil lisaks kõigele ka üks golfimängija lisaks.

Selle aastane hetegevusprojekt oli valitud puhtalt EGCC juhataja Hanno krossi enda poolt ja võrdlemisi kiiruga tehtud võitlusele registreerus lõpuks 60 mängijat. Järgmistel aastatel korraldab EGCC klubi Eestseisus konkursi, kus talvel valime välja kas ühe või mitu heategevusprojekti ning mille toetuseks korraldame EGCC aastas ühe võistluse ja võimalusel muid tegevusi. Usume, et EGCC hetegevusfond ja võistlus leiab klubiliikmete seas oma koha ja läbi golfi on meil võimalik aidata tulevikus mitmeid projekte ja inimesi. See on vähim, mida saame Eesti edukaima golfiklubina ühiskonna jaoks koos tagasi anda.

Aga võistlusest endast - mängisime punktimängu viies erinevas võistlusklassis ning täpselt samade lipupositsioonidega nagu eelmisel päeval Euroopa parimad naised. Hea mängu tegi Janar Toomesso lüües 74 lööki ning võitis oma võistlusklassi 37 punktiga. Lauri Kiviloo ja Mait Schmidt said teise ja kolmdna koha mõlemad 36 punktiga. teises võistlusklassis tuli võitjaks Riho Lass 34 punktiga Tõnu Kõva (30 punkti) ja Jaanus Kadaku (29 punkti) ees.

Naised mängisid ka kollastelt tiidelt nagu Euroopa Meistrivõistlustelgi. Ave Epnerile sobis tavapärasest kaugemalt mäng ülihästi ning 41 punktiga võitis Ave oma võistusklassi ülivõimsalt. Anneli Esken oli teine 34 punktiga ning Margarita Roos 25 punktiga kolmas. Teises naisteklassis oli parim Katre Kõvask 832 punkti) Gristel Kütaru ja Maren Kurise ees, kes mõlemad said 31 punkti.

Alustajatel oli oma klass ja siin tuli võitjaks Maret Õispuu (21 punkti) Anne Kadaku (17 punkti) ja Triin Vilbergi (16 puntki) ees.

EGCC tänab kõiki võistlejaid, kes esimesel Heategevusfondi võistlusel osalesid. Seeme on istutatud, loodetavasti hakkab ilusti idanema ja aastate pärast oleme uhked oma panuse üle, et oleme muutnud kui mitte tervet maailma, siis vähemalt osade inimeste elu maailma parima harrastuse kaudu. Kes soovib oma mõtete ja abiga olla järgmisel heategevusvõistlusel abiks, võtke julgesti ühendust EGCC juhataja Hanno Krossiga. Ka on teretulndu informatsioon võimalike toetust vajavate projektide osas, mida järgmisel aastal EGCC klubi Eestseisus võiks kaaluda toetuse saamiseks.

Vanemad uudised ...

GOLFBOX