GOLFBOX

Jõelähtmes neli päeva kestnud 72 rajalise golfiturniiri EGCC Trophy by Euronics võitis meestest Eesti esigolfar Mark Suursalu ning naistest Annika Meos.

Meestest oli viimane päev erakordselt pingeline – liidrina läks finaalpäevale Eesti ainuke profigolfar Mark Suursalu (Estonian Golf & Country Club) neljalöögilise edumaaga 19 aastase Eesti tulevikulootuse Sander Aadusaare (Niitvälja Golfiklubi) ees. Võistluse liider Suursalu väärtas üheksandal rajal, kui teine löök lendas üle greene’i pikka roughi, kust Mark’il tuli neli lisalööki, et välja saada. Üheksanda raja tulemus üheksa lööki viis võistlust juhtima Aadusaare, kuid Eesti hetkel parima mängutasemega amatöörmängija ei suutnud edu hoida ning ebaõnnestus kohe 10ndal ja 11rajal.

Sander Aadusaar nautimas Jägala Jõe ümbritsevat loodustHuvitav kogemus oli Aadusaare’l 14ndal rajal, kus greene’i bunkrist löödud pall lendas 40m üle greene’i Jägala jõe äärde. Sel rajal saadud 7 lööki oli kingitus Suursalule, peale 14 rada juhtis teisel päeval liidripositsiooni võtnud Mark jälle 4 löögiga. Eesti parim golfar mängis kõigil neljal päeval 15 rajal birdie, enne 18 rada oli kahe parema vahe turvalised neli lööki, Aadusaare birdie ja Suursalu kindel bogey paremusjärjestust ei muutnud ning EGCC Trophy by Euronics võitis Mark Suursalu kahelöögilise eduga Sander Aadusaare ees.. Suursalul tuli nelja päeva kokkuvõttes 296 lööki (viimasel päeval 80) ning Sander Aadusaarel 298 lööki (viimasel päeval 76).

Kolmandaks tuli meestest Egeti Liiv (Valgeranna Golfiklubi) 309 löögiga. Liiv tegi peale eelmise aasta vigastusepausi korralikud mänguringid, kuid võib öelda, et esikoha konkrentsi ei sekkunud eelkõige oma statistika tõttu par 3'del. Egeti lõi nelja päeva kokkuvõttes par3'del kokku +12 lööki, mis kindlasti ei rahuldaks isegi tava klubimängijat rääkimata noorest, kes on võitnud Eesti löögimängumeistritiitli ja mänginud korduvalt ka tulemusi alla raja pari.

Eesti parimatest mängijatest puudusid võistlustelt vaid Marten Palm ja Martin Järve, kes samal ajal osalesid esmakordselt Aserbaidzaanis toimunud Challange Tour'i võistlusel.

Naistest võitis turniiri Annika Meos (Niitvälja Golfiklubi) kokku 314 löögiga edestades teiseks tulnud valitsevat Eesti löögimängumeistrit Mari Hütsit (Niitvälja Golfiklubi) 9 löögiga. Ka Annikal ebaõnnestus viimane päev, kui lõi 86 lööki, kuid eelnevatel päevadel mängitud edu ei suutnud Mari Hütsi tagasi teha, kuigi viimasel päeval mängitud tulemus 78 oli tal nelja päeva parim. Naistest kolmas oli Ave Epner (Estonian Golf & Country Club) kokku 384 löögiga.

Tänu Euronicile oli auhinnalaud lookas, jagati parimatele nii televiisoreid, kodukinosüsteeme, tahlvearvuteid kui muud tipptehnoloogiat. Loosiauhind 55" ülisuur televiisor läks Anete Liis Adulile, kes vajas auhinna koju viimiseks mitmeid abikäsi. Ka järgmisel aastal toimub EGCC Trophy by Euronics nelja päevasena 30ndast juulist kuni 2. augustini ja osalevad parimad Eesti golfimängijad. Soovitame kuupäeva juba kirja panna, et varakult anda kalendris võimalus nautida neli päeva rasket golfivõistlust nii füüsiliselt kui ka mentaalselt.

EGCC Trophy by Euronics andis edetabelipunkte ka World Amateur Golf Ranking edetabelisse, kus parimana hoiab Sander Aadusaar hetkel Eesti golfaritest 2407ndat kohta.
Europa TOP100 väljaku hulka kolmel korral järjest valitud Estonian Golf & Country Club võõrustas eelmisel nädalal naiste individuaalseid Euroopa meistrivõistlusi, augusti viimasel nädalavahetusel toimuvad Jõelähtmes ka Eesti löögimängumeistrivõistlused.

Võitjate pildil vasakult:
Ave Epner, Mari Hütsi, Annika Meos, Mark Suursalu, Sander Aadusaar, Egeti Liiv
Aadusaare Jägala Jõe looduse nautimise pildi eest täname Leo Siemanni EstGolf.com'ist

Võistluse tulemused

Vaata ka Rahvusringhäälingu uudisklippi viimasest päevast

Ja esimesest päevast

Vanemad uudised ...

GOLFBOX