GOLFBOX

Sellest aastast on meil Sea Course’il uus tiidesüsteem, kus lisaks punastele, sinistele, kollastele ja valgetele tiidele on kasutusel ka mustad tiid. Väljak läks Championship tiidelt pikemaks 42 meetrit – kaugemalt tuleb lüüa nii neljandal rajal kui kuuendal rajal.

Valged tiid on võrreldes eelmiste tagatiidega nö kollaste ka valgete vahepeal kogupikkusega 6202m (eelnevalt 6462m) ning kollased ehk klubitiid läksid natuke lihtsamaks, nende kogupikkus on nüüd 5710m ehk 164 lühem, kui eelnevalt.

Lisaks on aktiivselt kasutuses ka sinised tiid, mille nimetasime ametlikult seenioorite tiideks. Punased tiid jäid omale kohale, kuid plaanis on ehitada kahe aasta jooksul viis uut punast tiiboksi, ehk nii naistel kui lastel tekib võimalus mängida väljakut 300m lühemana, kui täna.

Eesti Golfi Liidu slopekomisjon määras ka uue väljaku slope ratingu (CR) , mis eelmisega mõnevõrra läks lihtsamaks. CR näitab mis tulemust scracth mängija peaks mängima. Samamoodi nagu leitakse CR scratch mängija jaoks, leitakse ka bogey rating. Slope rating on siis saadud CR ja bogey ratingu suhtest. Kui võrrelda vana slopetabelit, siis näiteks kui mees hcp 10 mängis valgetelt phcp 16, siis nüüd mängib valgetelt (men’s back) phcp 13 ehk saab kolm lööki senise kuue asemel ette. Kui naine hcp 15 mängis punastelt enne 20, siis nüüd on see 18.

See tuleneb eelkõige väljaku paranenud mängutingimustest (takistused, kõrge rough’i väiksem osa, kui eelmise slope tegemise ajal jne). Igaljuhul vastab nüüd kehtiv slope täpsemalt mängijate ja väljaku vajadustele ning on paremini võrreldav üle maailma. Slope rating vaadatakse üle iga viie aasta tagant ehk tänase ratinguga mängime 2018 aasta lõpuni.

Väljaku slopetabelil pole enam klubi hcp slope'i (hcp 37-54) eraldi välja toodud. Veeru lõpus on "club hcp differential", mis tuleb siis hcp-le otsa liita (või lahutada) kui oled klubi hcp omanik. Taustinfoks millest see diferentsiaal tuleb: klubi hcp omanik saab täpselt sama palju lööke väljakul ette kui kõige kõrgem EGA hcp, mis on 36,0. Ehk kui ma olen mees hcp-ga 50 ja mängin forward tiidelt, siis minu playing hcp on 49.

Kui tekib küsimusi seoses uute tiide või slope’iga, oleme EGCC kõik nõus meeleldi vastama!

Tutvu uue slopetabeliga Sea Course'il

Vanemad uudised ...

GOLFBOX