GOLFBOX

Caddiemasterisse tuleb ikka aega-ajalt tagasisidet, et mängija on broneerinud ennast üksi või kellegagi kahekesi mängima ja pole kõige õnnelikum, kui neid kokku tõstetakse. Võibolla siinkohal, kui väljakud avanevad ja kõikidel on suur kihk mängida, ongi hea meelde tuletada reegleid, mis golfiväljakul kehtivad.

Eks me Eestis oleme olnud õnnega koos, et väljakuid on väga palju arvestades olemasolevaid golfimängijaid ning ruumi üldiselt jagub. EGCC's on mänguringide arv iga-aastaga kasvanud, eelmisel aastal tegime rekordi 28 128 mänguringi, mis oli ligemale neljatuhande mänguringi võrra suurem, kui aasta varem. Väljakuomanikele teeb see muidugi suurt rõõmu, et järjest enam tahetakse mängima tulla ning samas golfimängijad leiavad ennast tihti olukorrast, kus näiteks nädalavahetuseks tiiaega enam saada ei ole või tundub see neile nii.

Lohutuseks julgen öelda nii palju, et ruumi meil veel on ja väga palju! Eelmisel aastal külastasin Soomes Nokia golfiväljakut, kus on ka 27 rada nagu meil ning nemad teevad aastas 57 000 mänguringi, mis on suurim number, mida ise olen viie aasta jooksul maailmas kuulnud. Neil lähevad esmaspäevast reedeni hommikust õhtuni kõik flightid neljastes rühmades ja polegi rohkem ruumi. Kui tahad kiiret mänguringi kahekesi, siis 6:12 tööpäeval on sul selleks seal teoreetiline võimalus.

Selleks, et golfiklubides tagada liikmetele ja külalistele võimalikult palju mänguaega, mängitaksegi golfi neljakesi. Kui on broneerinud näiteks kaks kahest gruppi, siis Caddiemaster tõstab need kokku nädalavahetustel kui ruumi vähe ja annab mängijatele teada. Sellega antakse lisavõimalus ühest küljest mängijatele, aga teistest küljest ennetatakse ka juba probleemi, et neljaste gruppide vahel ei pendeldaks näiteks kahene grupp, kes tahab mööda minna, aga kuskile pole minna, kuna ees on ka neljased grupid.

Ehk soovitused:
- kui tahate minna üksi või kahekesi mängima, vältige järgmisel paaril kuul nädalavahetusi või kui, siis hommikud väga vara või õhtul enne päikeseloojangut saab seda tõenäoliselt teha.

- Kui tahate minna mängima ja näete kolmest või kahest gruppi golfboxis ja olete üksinda, lisage ennast julgelt sinna gruppi, ärge kartke. Saate mängima, võibolla ka uusi tutvusi ning samas on mängutempo ühtlane gruppide vahel.

- Kui tahate Stone Course'il mängida 18 rada, siis peate tegema kaks broneeringut, esimese 9 rada ja teise 9 rada. Juhul kui teine on tegemata, ei saa marshall ja Caddiemaster garanteerida teile aega teiseks üheksaks rajaks.

Kõige lihtsam ongi Golfboxis ise oma kontolt broneerida mänguaegu - sealt näete kes mängivad ja kuhu vahele mahuks. Kasutage julgelt võimalusi ja loodame, et järgmistel nädalatel näeme väljakul EGCC's ajaloo suurimat hulka mängijaid aprillikuus.


Heade soovidega,

Hanno Kross
EGCC juhataja
tel 511 1192

Vanemad uudised ...

GOLFBOX