GOLFBOX

See aasta on olnud täiesti erakordne - need kes investeerisid uutesse suuskadesse kõige rõõmsamad ei ole, kuid golfimängijatel ja rattasõitjatel on nägu nädalavahetustel naeruni.

Viimasel kahel aastal oleme Sea Course'i avanud 1. mai paiku, sel aastal on hetkel plaanis avada 18. aprillil. Teoreetiliselt saaks avada ka täna, väljak on enamasti kuiv, kuid järgneva kahe nädala ilmateade näitab öösiti miinuskraade ning aega-ajalt ka sademeid ja lörtsi.

Investeerisime kaks aastat tagasi greenikatetesse 18tuh€, mida alates tänasest hakkame igapäevaselt kasutama. Kate kiirendab greene'il murukasvu - kui väljas paistab päike ning on 5'c sooja siis katte all võib olla samal ajal 15'c sooja. Greene'id said meil sügisel augustatud ning eelmise nädala lõpus ka väetasime loodusliku väetisega - loodame katete all näha ka
selle kevade esimest murukasvu ning Sea Course'i avamishetkeks on loodetavasti üksjagu nii aukudest kui talvekahjustustest natuke juba välja kasvanud.

Teeme seda kõike selleks, et kui tõeline golfihooaeg pihta hakkab aprilli lõpus, siis on suurem tõenäosus kohe hooaja alguses paremaid greene nautida. Arvesse võttes, et ka maikuus võib olla öökülmi ja seeme idaneb üldiselt kolm nädalat, siis pikem eesmärk on meil maikuu lõpuks jõuda väga heade greene'ideni ning hoida neid ühtlaselt heal tasemel septembri lõpuni.

Meie shotlasest agronoom Ian MacMillan on külas meil 14-16. aprillil, kes võtab analüüsid ja kellega teeme pikaajalisema plaani aprilli teiseks pooleks. Ian, kes on muuhulgas ka selle aasta The Open'i peaagronoom (mängitakse Royal Liverpool golfiväljakul), külastab meid hooajal keskmiselt iga kolme nädala tagant. Agronoomi palkamine eelmisel aastal on andnud meile kõigile julgust ja enesekindlust kõvasti juurde - täna me mitte ei arva, mida peaks tegema vaid mõõdame, teeme mullaanalüüsid ja tulemustest lähtuvalt näeme, mida on liiga palju või vähe ning kuidas saame ained pinnases sellisesse tasakaalu, et pikaajaliselt oleks muru terve ja tugev.

Eks nagu kevadel ikka - kõik oleneb ilmadest ning plaanidesse võib tulla muudatusi nii ühele kui teisele poole. Püüame jooksvalt teada anda uudistest nii kodulehel kui ka meie Facebooki lehel.

Seniks head hooaja jätku ja ilusaid golfiringe Stone Course'il!


Hanno Kross
EGCC juhataja
tel 511 1192

Vanemad uudised ...

GOLFBOX