GOLFBOX

Klubiliige Janno Pajo käis sel aastal vaatamas Abu Dhabis lõppenud Abu Dhabi HSBC Golf Championship'i ning jagab oma muljeid ka meiega. EGCC liikmetele on kasutada tasuta sissepääsud European Tour võistlustel. Allolevalt Janno muljeid ja pilte.


Jaanuari teises pooles õnnestus reisida Araabia Ühendemiraatides ning tänu EGCC klubi poolt pakutud Euroopa Tour´i 2014 hooaja kaartide abil ka tasuta külastada 16-19. jaanuaril toimunud HSBC Abu Dhabi Golf Championship´i.

Võistlus kuulub European Tour 2014 sarja, millel osalevad enamus Euroopa tippmängijad ning ka mitmed profid üle ookeani. Paljude mängijate jaoks oli tegu 2014. aasta esimese etteastega. Nii olid kohal näiteks Rory Mcllroy, Phil Mickelson, Luke Donald jt.

Tänu EGCC pakutud hooaja kaartidele õnnestus viibida ka aladel, mis tavapiletiga külastajale on suletud. Sealhulgas Abu Dhabi Golf kuulsas kotkakujulises klubihoones, kus samal ajal võistlejad näiteks hommikust sõid või niisama jalgu puhkasid.

Mõned meeleolukamad pildid:


1. Mickelson koos caddiega valmistumas võistluseks oma esimesel tiil (löödud ei ole veel ühtki lööki).

 

2. Teisel päeval McIlroy, taustal Mickelson ja Luiten valmistumas puttamisgriinil.

 

3. McIlroy teekond double-bogey´ni. Avalöök lendas kõnnitee põrkest põõsasse ning oli hea võimalus lähedalt näha mängija otsustusprotsessi keerulises olukorras. Puudus mõistlik võimalus dropiks igas võimalikus suunas. McIlroy otsustas, et pall on mittemängitav ja sai üsna kehva asukohta dropata kahe kepipikkuse kaugusele paremale. Samas tekkis küsimus, kas voolik oleks võimaldanud võtta vabastust trahvita. Selle üle kohapeal isegi ei diskuteeritud.

 

4. Tippmehed ühes grupis. Võistluse lõpuks jagasid McIlroy ja Mickelson teist kohta, kaotades ühe löögiga Pablo Larrazabalile.

 

5. Mickelson oli tõepoolest nii lahke nagu on kommenteeritud. Jagas autogramme kaua ning suhtles kõikidega sealjuures, vaatas kõigile signeeringu saajaile silma ja võimaldas koos pilte teha.

 

6. 2011. aasta British Openi võitja Darren Clarke 18. griinil

 

7. Abu Dhabi Golfi kuulus klubihoone

 

22-23 jaanuaril sain ka külastada Dubais EGCC partnerklubi Jumeirah Golf Estates, kus toimub igal aastal Tour´i Race2Dubai hooaja finaalvõistlus. Tänu partnerklubide liikmetele tehtavale soodustusele õnnestus tõepoolest sama rada läbi mängida 25 euro eest, samas kui tavahind on jaanuaris 200 euro ringis. Uskumatu, et 25 euro hinna sees oli ka piiramatu arv harjutuspalle, golfiauto kasutamine, igal hetkel tasuta vesi, riietusruumide kasutus. Soovitan külastada.

Lugupidamisega,
Janno Pajo

Vanemad uudised ...

GOLFBOX