GOLFBOX

Eestis mängiti jõulugolfi

Kui suusatajad on murest murtud, kuna ilm ei võimalda Tartu Maratoniks valmistuda, siis golfimängijad ja jalgratturid hõõruvad käsi ja naudivad talverõõme täiega enda lemmikharrastusega tegeledes.

Jõelähtmel peeti täna esmakordselt Eesti golfiajaloos jõuluturniir Jagdtraum Xmas Open 2013, kust osa võttis maksimaalne võimalik arv 89 golfimängijat. Kuna pühapäeval oli tegemist aasta kõige lühema päevaga (päike tõusis 9:17 ja loojus kell 15:21), siis ainuvõimalik variant mängida 18 rada ära oli startida ühisstardist hommikul, et enne pimedat kõik saaks lõpetada.

Sellist õhinat, mida oli tunda nii stardis kui ka peale võistlust, ei nähta golfivõistlusel tihti - isegi hooaja avavõistlus jääb emotsioonidelt mänguootuse mõttes alla. 92 registreerujast jõudis jõulupidude vahel peetud võistlusele täna 89 mängijat ning ka ilm oli mängijatele armuline - väikest vihmasadu keegi tähele ei pannud, kuigi aegajalt puhuv tugev tuul lõi paljude mängijate mänguplaani natuke segamini.

Mängiti punktimängu nii naiste kui ka meeste eraldi arvestuses. Meestest võitis võistluse 36 punktiga Harly Soppe (EGCC Golf Academy), kes enda sõnul mänguringi lõppedes arvas, et ju ta kuskile ettepoole tuleb, aga kuna mängis välja täpselt oma taseme, siis võitu ta ei uskunud. Eelmisel aastal golfiga algust teinud Soppe on sel aastal kokku teinud 32 EDS ringi ning ka aasta viimasel võistlusel suutis Harly langetada oma HCP'd, kuna päeva CBA (computer buffer adjustment) oli -3.

Teine ja kolmas koht läks vastavalt Peeter Kruusvallile (EGCC) ja Vahur Külm'ale (Niitvälja), kes mõlemad jäid võitjast maha ühe puntkiga. Kruusvall edestas Külm'a koha võrra, kuna juhendi järgi võrreldi väljaku viimast üheksat rada selgitamaks välja paremusjärjestuse.

Naistest võitis võistluse ülivõimsalt Liis Sinijärv (EGCC Golf Academy), kes tegi tubli mängu ja kokku 35 punkti. Teise koha saanud Eve Pärnsalu kaotas võitjale kuue punktiga ning kolmas oli Anne Nõmmik (Suuresta) 28 puntkiga.

Päeva parima löögimängutulemuse tegi ka Eestit selleaastasel Seeniorite EM'il esindanud EGCC liige Toomas Kull, kes läbis Sea Course'i 83 löögiga. Toomas on teada tuntud mängija, kes naudib mängu iga ilmaga - ka peale võistlust ei jäänud ta ootama, vaid kasutas aasta lühemat päeva täiega - mängis veel peale võistlust Stone Course'il neli rada otsa!

Võistluse üks eesmärk oli ka tuletada meelde Eesti mängijatele, et EGCC Sea Course on avatud suvegreene'idega nii kaua, kuni lumi tuleb maha. Praegune ilmateade näitab, et saame mängida igapäevaselt golfi kogu pühade vältel:
http://www.yr.no/place/Estonia/Harjumaa/J%C3%B5el%C3%A4htme/long.html

Kel mänguõigus puudub, see saab tulla mängima 15€ green fee'ga, mille palume tasuda MTÜ Estonian Golf & Country Club'i arveldusarvele 221021614555 (selgituseks nimi ja kuupäev). Mänguaeg tuleks broneerida ka Golfboxis ning mängimine registreerida emaili See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. teel või saata sõnum numbrile +372 5660 2853. 

Külastage meie kodulehte uudiste osas. Täna tekkis mõte, et miks mitte teha aasta viimane golfivõistlus järgmisel pühapäeval, 29ndal detsembril... Homme mõtleme seda mõtet juba edasi.

Jagdtraum Xmas Open 2013 tulemused

Vanemad uudised ...

GOLFBOX