GOLFBOX

Eelmisel nädalal ilmus ajakirja Golf World järjekordne number, kus avaldati iga kahe aasta tagant tehtav Euroopa TOP100 väljakute nimekiri. Eesti ja Jõelähtme on saanud järjekordselt suure tunnustuse osaliseks - EGCC Sea Course asub TOP100 nimekirjas 83ndal kohal, tõusime ühe koha võrra.

Kuna on ka uusi väljakuid jõudnud nimekirja, siis oleme väga uhked, et suutsime kolmas kord järjest nimekirjas olla ja ka kohta parandada. Esimest korda valiti EGCC Sea Course TOP100 hulka 2009.a. ja olime 95ndal kohal, 2011 jõudsime 84ndaks ning nüüd koha võrra kõrgemale.

Avaldati ka järgmised 100 väljakut, kes TOP100 hulka ei mahtunud ning ka see nimekiri on muljetavaldav. EGCC Sea Course on kinnitanud aastatega oma kuulumist Euroopa 100 parima väljaku hulka, millele on kaasa aidanud kindlasti ka iga-aastaste tippvõistluste korraldamine ja parimate mängijate tagasiside. Eelkõige hindab 200 eksperdist koosnev zhürii väljaku erakordsust, arhitekti tööd ning mängitavust erinevatel tasemetel golfimängijate jaoks.

Golf World TOP100 eriväljaanne kirjutab EGCC Sea Course'ist alljärgnevalt: "Estonia's only entry opened in 2005 and impressed Golf World's Rob Jerram immensly last month. It meanders through forest out to the coast with the par-5 15th - a beautiful but daunting affair - typical of it's charm. The Sea Course could easily end up in the top50."

TOP100 võitis teist korda järjest Prantsusmaa väljak Les Bordes, esikolmikusse mahuvad veel Morfontaine Prantsusmaalt ning Royal Hague Hollandist. Põhjanaabritest on nimekirjas kaks väljakut - Kytäjä South East on kohal nr 76 ja Linna Golf Hämeenlinna lähedal on 94ndal kohal. Nordcenter kukkus TOP'ist välja seal korral. Rootsi väljakuid on TOP'is koguni 8, millest kõrgeimal 13. kohal asetsev Bro Hof Slott.

Jõelähtmes asuv Estonian Golf & Country Club võõrustab 2014.a. naiste Euroopa meistrivõistlusi ja 2016.a. meeste individuaalseid Euroopa meistrivõistlusi

Vanemad uudised ...

GOLFBOX