GOLFBOX

EGCC sõprusklubiks on maailma vanim golfiklubi - The Royal Blackheath Golf Club. Klubide sõprust kinnitab iga kahe aasta tagant mängitav meeskondlik rajamäng, kus sel korral Jõelähtmel peetud kahepäevasel võistlusel võttis võidu 405 aasta vanune golfiklubi.

Nädalavahetusel peetud turniir oli peale laupäeva veel tasa 4,5 ja 4,5, kuid pühapäeval tulid kogemused mängu ning Royal Blackheath meeskond võitis üheksast mängust kuus ning tuli võitjaks tulemusega 10,5 ja 7,5.

Laupäeval mängiti paarismängu, kus arvesse läks igal rajal meeskonna parima mängija tulemus. Pühapäeval mängiti Greensome'i, kus mõlemad meeskonna liikmed tegid avalöögi, valiti parim pall ning jätkati ühe palliga lõpuni. Mõlema meeskonna poolt olid mõlemal päeval väljas 17 mängijat, üks paar mängis tavalist rajamängu mõlemal päeval. 

Laupäeva õhtul peeti ametlik pidulik õhtusöök, mis kulmineerus Royal Blackheathi aastasadade pikkuste traditsioonidega, milleks muuhulgas on ka Royal Blackheathis aknast chippamise võistlus. EGCC's tehti see esmakordselt restorani rõdult laua pealt Stone Course'i 9ndal greene'ile, võistkondade sekretärid Conor Murphy ja Hanno Kross valisid viieliikmelise tiimi, võitis meeskond, kes sai lähemale lipule. Üliemotsionaalse võistluse võitis EGCC meeskond, kus viimase osavõtjana läks lööma Umras Isok, kelle pall õhtupimeduses kukkus greene'ile, vastu lippu ja jäi 30cm kaugusele seisma! Kui kogu matši küll EGCC kaotas, siis ilus mälestus EGCC meeskonnale jäi ka laupäevaõhtusest õhtusöögist ning väiksest chippamise võistluse võidust.

Schmidt Cup'i nimelise karika oleks Royal Blackheath viinud koju niikuinii, kuna esimesel kohtumisel 2009.a. lepiti kokku, et olenemata võitjast asub karikas alati seal klubihoones, kus järgmine võistlus toimub. 

Järgmine Match Play mängitakse Royal Blackheathis, mis asub Londonist 30 minuti kaugusel 2015. aasta oktoobri alguses. Täna saab ennast juba võistlusele registreerida, eelisjärjekorras on EGCC klubiliikmed, kes eelmistest matšidest on osa võtnud. Eeldus Inglismaale sõiduks ja Estonian Golf & Country Club'i esindamiseks on ka EGCC klubipintsaku olemasolu.

VÕISTLUSTULEMUSED

Vanemad uudised ...

GOLFBOX