GOLFBOX

 

Neljapäeval Jõelähtmel Estonian Golf & Country Club’is alanud International European Seniors’ Championship 2013 oli edukas sakslastele – 69 löögiga jagavad esikohta Hans-Hubert Giesen ja Christoph Städler. Sama skooriga lõpetas avapäeva ka taanlane Ole Astrup Madsen. Naistest hoiab 71 löögiga liidripositsiooni šveitslanna Guglielmone Mimmi. 

Eestlastest on esimese päeva järel parimal positsioonil Raivo Velsberg, kes 79 löögiga jagab 55. kohta. Velsberg jäi üldjoontes oma sooritusega rahule, väites, et kõige enam häiris mängu pärastlõunal sadama hakanud vihm. “Kogu päeva arvesse võttes olid ilmastikuolud aga head ja mängu soosivad. Ka tugev tuul mängu otseselt ei seganud – sellega peab lihtsalt siin arvestama,” lisas ta.

Velsberg lisas, et Jõelähtme väljakul mängida on küll veidi harjumatu, kuna koduväljak on tal Niitväljal. “Jõelähtme golfiradade green’id on aga väga heal tasemel ning ka homme lähen rajale optimistlikult ja ikkagi parimat tulemust püüdma,” märkis Velsberg.

Turniiri teine eestlasest mängija Toomas Kull jagab 87 löögiga 85. kohta.

Naiste arvestuses on esikoha eest rebimine väga tihe – turniiri juhib šveitslanna Guglielmone Mimmi kokku 71 löögiga. Teisel kohal, temast vaid ühe löögi kaugusel, on rootslanna Viveca Hoff. Kolmandat kohta jagavad 73 löögiga hollandlanna Tita McCart ja rootslanna Helene Maxe.

International European Seniors’ Championship 2013 on sel hooajal Baltimaade olulisim rahvusvaheline golfiturniir. Kokku 21 riigi 137 võistlejat jätkavad homme võistlust laupäeval toimuvate finaalkohtade eest.

Jõelähtme golfikeskus on ajakirja Golf World poolt arvatud Euroopa 100 parima golfiväljaku hulka, asudes sealses edetabelis 84. positsioonil. Estonian Golf & Country Club on ka vaid üks kümnest ametlikust European Tour Properties väljakust Euroopas, mis annab võimaluse korraldada Eestis maailma tipptasemel golfivõistlusi.

Võistluse tulemused

Vanemad uudised ...

GOLFBOX