GOLFBOX

Fotol: Elizaveta Sofia Reemet koos võitja Grace Crawfordiga, kellega õnnestus koos mängida harjutusringil

Aprilli viimasel pühapäeval lõppes Inglismaal Enville golfiklubis kolm päeva väldanud R&A Girls U16 Amateur Championship ehk mitteametlikud kuni 16-aastaste neidude maailmameistrivõistlused. Eesti esindaja Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club) naases võistluselt 9. kohaga! 

Reemeti ringid olid 74, 80, 75, mis andis kokku tulemuse +13. Võit rändas Šotimaale – Grace Crawford sai lõpptulemuseks +4 (73, 75, 72). Crawford oli eelmisel aastal samas kohas peetud turniiril saanud viienda koha, võrdse tulemusega kolmanda koha omanikuga. Teisele kohale tõusis Inglismaa esindaja Isla McDonald-O’Brien, kes sai skooriks +8 (77, 75, 72). Sama tulemusega sai kolmanda koha poolakas Kinga Kuśmierska ja neljandaks jäi tiitlikaitsja Rosie Bee Kim tulemusega +10. Läti esindaja Katrina Bulkovska sai 29. koha, tulemusega +21, kuid kuni 14-aastaste eriauhinna arvestuses sai ta kõrge kolmanda koha.

VAATA VÕISTLUSTE TULEMUSI SIIT 

Reemeti kolmanda ringi tulemuse puhul jääb kripeldama 15. rada, kus eestlanna teenis pärast avalööki trahvi, kuna puude all polnud võimalik mängu jätkata. Lisaks sattus ta neljanda löögiga griini bunkrisse ja rajaskoor 7 tähendas par 4 rajal suurt pahandust. Sel rajal said mõned üksikud mängijad kirja double bogey väärilise tulemuse, kuid mitte keegi skoori seitse. Meenutuseks, neljas koht, kes sai veel ka auhinna (lisaks esikohale auhinnati kohti 2.–4. meenega), jäi täpselt kolme löögi kaugusele.

Reemet rääkis pühapäeval oma võistluse kohta aga järgmist: „Mu mäng oli tõesti hea, välja arvatud teine päev ja tänane 15. rada. Eile oli mul probleeme chippidega ja mõne draiviga, aga ma harjutasin neid ja täna oli palju parem. Ma arvan, et pean oma distantse raudadega veidi üle vaatama, sest märkasin, et pärast Gruusiat läksid löögid pikemaks. Kokkuvõttes võib öelda, et oli igati hea väljak ja nautisin täielikult puttamist. Täna näiteks ei eksinud ma ühelgi putil, mis olid reaalsel kaugusel.“

Reemetist sai sellega teine eestlane, kes on R&A turniiridel jõudnud kümne parema hulka. 2019. aastal lõpetas Kevin Christopher Jegers U18 noormeeste turniiri jagatud 9. kohaga.

Uudise allikas: Foto: Eesti Golfi Liit

Kõik uudised ...

GOLFBOX