GOLFBOX

Lugupeetud Estonian Golf and Country Club ’i liikmed ja mängijad!

Kahjuks olid sellel kevadel Sea Course’i griinid kehvas seisukorras. Üritasime aastaid juurutada keemiavaba greenkeeping’u meetodit, kuid kahjuks ei andnud see soovitud tulemusi, mistõttu otsustasime proovida teist meetodit ning pritsisime enne eelmist talve Sea Course’i griinidele fungitsiidi ehk taimekaitsevahendit, mis peaks talveseene eemale hoidma. Paraku ei taganud ka see meetod kevadeks haigusvabasid griine.

Alates tööleasumisest väljaku hooldustiimi juhina juunis 2020 olen konsulteerinud mitmete agronoomide ja ekspertidega meie putting-pindade parandamise küsimuses, eriti selles, mis puudutab varakevadet. Viisime neile erinevatelt griinidelt võetud mullaproove ning saime tagasiside leidude kohta.

Ühiseks seisukohaks oli, et probleemi põhjustajaks on juurtsooni koostis. Kui 99.9% golfiväljakutest püütakse eemaldada juurtsoonist orgaaniline aine, siis meie probleemiks on orgaanilise aine puudumine selles. Sea Course’i juurtsoon koosneb suurtest, ümmargustest mullaosakestest, milles napib orgaanilist ainet selleks, et anda mullaprofiilile mingisugustki profiili ning säilitada niiskust ja toitaineid. Kui meil õnnestubki kasvatada griinidel korralik muru, siis sellealune juurtsoon ei suuda kasvatada piisavalt tugevat kihti, mis on vajalik nii suvise palavuse ja põua kui ka talvise külma talumiseks.

Selleks, et meie putting griinid elaksid paremini talved üle, peame hakkama tõstma orgaanilise aine sisaldust juurtsoonis. Agronoomid soovitasid meil õhutada griine 15mm piidega (umbes sõrmesuurused) ja katta need liiva-mulla seguga. Liiva-mulla segu lisamine juurtsooni aitab taimedel paremini säilitada niiskust ja toitaineid ning suunab juured tasapisi sügavamale niiskuse suunas. Kahjuks ei ole see protsess ühekordne, vaid seda tuleb korrata vähemalt üks või kaks korda hooaja jooksul kuni oleme saavutanud juurtsoonis orgaanilise aine soovitud taseme.

Praeguse plaani kohaselt toimub õhutamine ja liiva-mulla seguga katmine pühapäeval, 18. juulil (kui ilm lubab). Mõistan täielikult golfimängijate frustratsiooni, mida selline protseduur hooaja keskel põhjustab, kuid peame tegema selle protseduuri ajal, mil rohi kasvab kiiresti, kuna see kiirendab toibumisprotsessi ning aitab putting -pinnal kiiremini taastuda. Kui me teeksime selle protseduuri hooaja lõpus (septembri lõpus/oktoobri alguses), ei jõuaks rohi enne talve vajalikul määral toibuda, ning see suurendaks vastuvõtlikkust haigustele. Juulikuus peaks peale sellist tugevat õhutamist 5-7 päevaga griini ilusti kinni kasvanud. 

Arutasime seda plaani AS EGCC juhatuse esimehe Hanno Krossiga ning vastse klubikapteni Rain Uuskülaga ja jõudsime otsusele, et kuigi putting-pinna õhutamine võib mõjuda segavalt juuli teises pooles, peame sellega algust tegema, kui soovime tagada juurtsooni parendamine tasemeni, mis on vajalik taimede talve üleelamiseks ning sellega anda võimaluse kevadel oluliselt paremaks kvaliteediks griinidel, kui me sel maikuul nägime. 

Kui teil on lisaküsimusi seoses selle protseduuri läbiviimise vajalikkusega, palun andke teada ja ma vastan meelsasti kõikidele päringutele.

Tervitades,

Paul Marley
EGCC hooldustiimi juht

Kõik uudised ...

GOLFBOX