GOLFBOX

2016.a. meeste EM'il EGCC sai hõbeda Viktor Hovland, kes täna on võitnud juba ka PGA Touril ning asetseb maailma edetabelis 14. kohal. Võimalus, et Viktor ei esindaks Euroopa tiimi selle aasta Ryder Cupi'il, on väga pisike. Hovlandile kuulub ka EGCC Sea Course'i rajarekord 63 lööki.

EGCC on korraldanud aastatel 2010-2016 kokku viied erinevad Euroopa meistrivõistlused golfis nii noortele, mid-amatööridele, seenioritele kui ka meeste ja naiste individuaalsed EM'i. Rõõm on näha, et Eestis korraldatud võistlused on jätnud hea mälestuse Euroopa Golf Liidule ning lisaks EGCC'le saab näha Euroopa tippe aastal 2022 ja 2023 ka Pärnu Bay väljakul!

Oleme EGCC's korraldanud nii World Cup Qualifier profivõistlust kui mitmeid individuaalseid ja võistkondlike Euroopa meistrivõistlusi golfis. Suurvõistluste korraldus on osa meie DNA'st - soovime pakkuda siin samas Eestis tippmängijatega koos jalutamise võimalust pealtvaatajatele, tutvustada tippgolfi Eesti meediale ja anda võimalust ka Eesti kohtunikele saada rahvusvahelistel tiitlivõistlustel kodus kogemusi. 

Võistluse õnnestumisel on ülisuur osa vabatahtlikel, keda ootame ka sel korral 7.-10. juulini peetava EM'i ajal abiks. Vabatahlikel on täita erinevaid ülesandeid ning ajad abistamiseks on paindlikud. Kui sa soovid näha kõrvalt tippvõistluse korraldust ning samas õppida parimatelt, kuidas mängida raja par’i (või alla selle!), siis täida Eesti Golfi Liidu lehel olev vorm ja anna meile endast teada!

REGISTREERI ENNAST VABATAHTLIKUKS SIIT

Euroopa Golfi Assotsiatsioonist (EGA) saabus veebruari lõpus kirjalik kinnitus, et Eestile on antud taas korraldada EGA kroonjuveel ehk meeste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused golfis. Võistlus saab toimuma 2023. aastal Pärnu Bay Golf Links väljakul. Lisaks toimub Pärnu Bays aasta varem ka seeniorite individuaalsed Euroopa meistrivõistlused. Seega kokku korraldab Eesti kolmel järgneval aastal kogunisti neljad Euroopa meistrivõistlused!

2021. aastal jõuab Jõelähtmes asuvasse Estonian Golf & Country Clubi (EGCC) meeste ja U18 noormeeste B-divisjoni meeskondlikud Euroopa meistrivõistlused. Aasta hiljem korraldatakse aga samal väljakul meesseeniorite võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused.

Eesti Golfi Liidu peasekretäri Kristo Raudami sõnul on nii kaalukate võistluste Eestisse saamine ennekõike tunnustus Eesti golfile laiemalt. „Ennekõike on mul heameel meeste individuaalsete meistrivõistluste siia saamise pärast, kuna seda võistlust on Ida-Euroopa riikidele koos tänase otsusega usaldatud vaid kolm korda ning neist kolmest korrast kahel on usalduse võitnud Eesti. Arvestades, et tavapäraselt saavad isegi Euroopa golfi suurriigid seda võistlust korraldada keskmiselt kümne aastasega vahega, siis seda suurem tunnustus on see meile, kuna viimati oli see võistlus Eestis alles 2016. aastal. Oma rolli siin otsuses mängis ka Pärnu Bay väljak, mida hinnatakse kogu Euroopas väga kõrgelt. Sportlikult on see nii mõnelegi meie tänasele parimale mängijale, võimalus edukaks lõppakordiks amatööride seas enne profileeri suundumisel,“ lisas Raudam.

Pärnu Bay Golf Linksi tegevjuhi Peter Nybergi hinnangul on selliste võistluste võõrustamine suur au ka Pärnu Bay golfiväljakule. „Anname kindlasti endast parima, et siia saabuvad võõrmängijad lahkuks siit suure rahuldustundega pakkudes neile parimat väljakut ning teeninduskultuuri. Meie eesmärk on jätkuvalt igal aastal aina enam tutvustada Eestit, kui suurepärast golfi sihtriiki Põhja-Euroopas, kuna Eesti golfiväljakute tase on väärt tutvustamist kogu maailmale,“ sõnas pikalt erinevaid golfiväljakuid Rootsis juhtinud Nyberg.

 

Kõik uudised ...

GOLFBOX