GOLFBOX

Võistluse toetaja DaVinci "tagasihoidlik" auhinnalaud

20. septembril mängisime Eestis esmakordselt Irish Rumble võistkondlikku võistlust, kus võistluspinge kasvab iga tunni järel. Võistluse ajalugu algab augusti keskel ning tänu Covid19 pea tõstmisele - vaadates septembrikuu broneeringuid ja suurte välisgruppide annuleerimisi mõtlesime allakirjutanu ja EGCC golfirestorani pidaja Rain Uuskülaga, kuidas sügisel täita väljakut ja klubihoonet, kui kohalik mängija on tagasi kontoris, mänguringe jääb vähemaks ning välismängija viiruse leviku tõttu Eestisse ei tule?

Rain tegi ettepaneku korraldada liikmetele mõni nauditav võistkondlik võistlus ning tuletas mulle meelde formaati, mida ma talle eelmisel aastal tutvustasin. Ma ise olen välismaal elus kaks korda mänginud Irish Rumble võistlust ning väga rahule jäänud formaadiga - mõnus nauditav mäng, kus alguses on esimene tund tutvumisperiood mängukaaslastega, teine tund saab ennast soojaks mängida ja katsetada, kolmas tund juba tõsiselt tiimile abiks olla ja neljandal tunnil üksteist võistkonnas kõik toetada, et kõikidel mäng õnnestuks ja mõistus emotsioonidest võitu saaks.

Loomulikult ilma kontrollimata kirjutasin valmis juhendi, kuhu sai kirja mälu järgi formaat, kus HCP löögimänguna mängime selliselt, et:

  • radadelt 1-5 läks arvesse üks parim tulemus raja kohta võistkonnas
  • radadel 6-10 läks arvesse kaks parimat tulemust
  • 11-15 radadel juba kolm parimat tulemust ning
  • viimasel 3 rajal kõikide võistkonnaliikmete tulemus.

 

Alles hiljem, kui juhend oli juba avalik ja võistlejaid mõnikümmened registreerunud, kontrollisin üle ja nägin, et Irish Rumble klassikalises mõttes mängitakse pigem punktimängu ja formaadis 6-6-5-1. On erinevaid variatsioone, aga kõik need on punktimängud.

Lühidalt - sellist täpset formaati, mida me septembrikuu kolmadal pühapäeval EGCC's mängisime, polegi olemas ning see annab meile võimaluse nüüd ristida mängitud formaat ametlikult ESTONIAN RUMBLE'ks! Maailma üle 600 aastane golfiajalugu sai EGCC ja DaVinci koostöö tulemusel nüüd lisa :-)

Punktimängus on oma eelis (väiksemad vahed lõpus), aga ebaõnnestumisel saab kaotada vaid mõne punkti. HCP löögimängus on Estonian Rumble formaadis võimalik viimastel radadel oluliselt rohkem kaotada ning sellega pulsile mõned lisalöögid naturaalselt juurde anda.

Läheme nüüd tulemuste juurde, mis olid väga intrigeerivad! Väga hästi alustasid mitu tiimi - näiteks võistkond Mitt / Üksvärav / Kangert / Villomann ning Laine / Laine / Luks / Laine, kes olid peale viite esimest rada mõlemad mänginud juba -7!

Järgmisel viiel rajal, kus läksid juba kaks parimat tulemust raja kohta kirja, tegid parima tulemuse juba naisteflight Uuemõis / Pihlak / Luur / Esken, kes mängisid selle uskumatud -9! Tomingas / Vilberg / Kuusemets / Kätt tegid ka märkimisväärse tõusu edetabelis saades tulemuseks -7. Radadel 11-15 jätkasid oma suurepärast esitust meie naisteflight -7'ga, ühe löögi vähem mängisid kolm võistkonda.

Kõige parema tulemuse kogu meeskonnana tegid viimasel kolmel rajal, kus kõikide tulemused läksid arvesse, võistkond Mäelt / Haavel / Haavel / Aavisto suurepärase -5 löögiga. Raassalu / Kotka / Uussalu / Okk mängisid samuti väga hea -3 ning kui lõpupoole vaadata, siis neid, kes oluliselt üle raja pari'i mängisid, olid üle poolte võistkondadest. Viimast kolme rada kõrvutades oli parima ja tagasihoidlikuma tulemuse vahe kokku suisa 19 lööki (-5 vs +14).

Aga golfimängus mõni üksik hästi mängitud rada ei tähenda midagi, küll aga tähendab mõni üksik halvasti mängitud rada võistlusel auhinnaliste kohtade poole võimalust kaugelt vaid vaadata, mitte auhinnalauale läheneda. Siin soovingi enda poolt tänada väga DaVinci't, kes korraldas EGCC's auhinnalaua, milliseid ei näe maailmas tihti.

Võidukarikad noppisid auhinnalaualt meie naised koosseisus Anu Uuemõis, Monica Pihlak, Anneli Esken ja Kairi Luur tulemusega -17! Võidukõnes mainis võistkond võistkonnakaaslaste olulist toetust ning abi alates kepivalikust lõpetades suuna võtmisega, mis tavavõistlusel, kus mängitakse individuaalselt, on ju keelatud. Võistkondlikus formaadis on tähtis võistkonnaliikmete parim esitus, kaaslaste toetus ning sellega said maailma ajaloo esimesel Estonian Rumble võistlusel kõige paremini hakkama just meie klubi naised!

VÕITJAD
Kairi Luur, Anneli Esken, AnuUuemõis ja Monica Pihlak

Teise koha karikad läksid võistkonnale koosseisus Reigo Tomingas, Reimo Vilberg, Jaak Kuusemets ja Tõnu Kätt, kes läbisid 18 rada kokku tulemusega -14. Autasustamisel olid kohal neljast kolm ning küsimusele :"Mille taha võit jäi?" mainiti loomulikult, et: "Selle neljanda!"

Kolmandaks tõusid suurepärase viimase kolme raja tulemusega võistkond Allan Raassalu, Taavi Kotka, Jaen Uussalu ja Ando Okk, kokku mängisid nemad -13. Vaadates tulemusi, siis kolmanda koha võistkond ebaõnnestus just radadel 6-10, kui mängisid välja vaid raja par'id ja olid sellega kokkuvõttes alles 26st võitskonnast 24ndad...

Õnnitleme kõiki võistlejaid, kellel oli võimalus pühapäeval ilusat ilma ja head golfi nautida olenemata tulemusest. Oli õnnestunud päev - saime lisaks uuele formaadile ka mõistliku aja jooksul tulemused tabelisse, mis oli omaette mitmetunnine taustatöö, mille juures soovin tänada meie võistluse juures vabatahtlikku Diori ning Caddiemasteris Reinet. Oli tugev võistkonnatöö ka väljaspool golfiradu, et võistlus õnnestuks.

Ning lõpetuseks - veelkord suurimad tänud Rain Uuskülale ja DaVinci perele, kes panustasid klubivõistlusesse tugevalt nii oma aja kui muuga, et liikmetel ja külalistel jääks suve viimasest nädalavahetusest kena mälestus.

Korraldasime võistlust esimest korda, aga teame juba, et traditsioon on loodud. Võite julgelt enda 2021.a. kalendrisse kirja panna 26. septembri, mil teistkordselt mängime Estonian Rumble võistlust EGCC's. Mine sa tea, äkki kuskil maailmas vahepeal juba tehakse Eesti nimelist golfivõistlust mõni veel!

EGCC IRISH RUMBLE ESTONIAN RUMBLE TULEMUSED


Kirja pani Hanno "Estonian Rumble" Kross

Kõik uudised ...

GOLFBOX