GOLFBOX

AS EGCC nõukogu esimees Mait Schmidt ja Annika Sörenstam

2024. aastaks oleme planeerinud meie praeguse 9-rajalise Stone Course'i asemel avada 18-rajalise ANNIKA® Course'i. Lisaks uuele väljakule on plaanis ka klubihoone kõrvale rajada kaks hoonet, vasakule hotell ja klubihoonest paremale spaa.

AS EGCC ostis 2014. aastal kokku 48,5 hektarit lisamaad uue väljaku rajamiseks. Kokku omavad meie aktsionärid nüüd150 hektarit maad, klubihoonet, hooldushoonet, kahte golfiväljakut, hooldusmasinaid ja palju muud. AS EGCC bilansimaht on 2020. aasta lõpu seisuga 6,7 miljonit eurot, millest pikaajalisi kohustusi on 1,2 miljonit eurot ja omakapital 4,8 miljonit eurot. Viimastel aastatel oleme teinud kenasti kasumeid ning isegi 2020. aasta oli finantsiliselt positiivne vaatamata turismisektori kokkukukkumisele ja sellest tingitud käibelangusele.

See kõik on andnud julgust vaadata tulevikku ja alustada EGCC teise etapi arendustega. Lisaks maaostule ja uue detalplaneeringu kinnitamisele 2015. aasta kevadel oleme sõlminud uue väljaku projekteerimiseks lepingu maailmas väga hinnatud golfiväljakute projekteerimisettevõttega European Golf Design (EGD) ning läbi aegade parima naisgolfimängijaga maailmas Annika Sörenstam'iga. Projekteerimine käib aktiivselt.

2016. aasta suveks oli suures osas projekt ka valmis ning Annika ja EGD'ga kooskõlastatud. Kahjuks ei olnud aastad 2016–2018 EGCC-le parimad ka suuromaniku vaatest ning projekt on selle tõttu esialgsest ajakavast mõned aastad edasi lükkunud.

Praegu saavad kõik huvilised uue väljaku plaaniga tutvuda EGCC klubihoone teise korruse vitriinis. 2021. aastal toimub aktiivne investorite kaasamise projekt kogumahus 6 miljonit eurot. Golfiväljaku ehituse ja projekteerimise eelarve on 7 miljonit eurot, millest väljakualune maa on juba soetatud, ehituseks arvestame 6 miljonit eurot. 2021. aasta eesmärk on kinnitada golfiväljaku projekt, saada ehitusluba ning lüüa lõplikult käed uue investori(te)ga. 

Ajakava:

  • 2022. a suvel–sügisel kokkulepe investoritega
  • 2023. a talvel uue väljaku ehitustööde algus
  • 2023. a ehitustööd
  • 2024. a väljaku külvamine ja kasvuperiood
  • 2024. a hotelli ja spaa ehitustööd
  • 2025. a suvel - ANNIKA Course, hotelli ja spaa avamine

Annika Course radade asend. Punasega märgitud praegune Stone Course

Meie eesmärk on kindlasti aastal 2021 hoida lahti Stone Course, et klubiliikmetel ja ka alustavatel mängijatel oleks alternatiiv lisaks meie Sea Course'ile nautida ka Stone Course'i võimalusi.

Praegused Stone Course'i 7., 8. ja 9. rada lähevad tulevikus kinni, selle asemel tekivad pikemad harjutusväljakud. Soovime ka rajada väiksema PAR3 väljaku, kus saab golfiga tutvust teha ning koos perega pingevabamalt golfi nautida. ANNIKA väljak tuleb täismõõtmetes üle 6400 meetri pikkune võistlusväljak, mis saab olema absoluutselt teistsugune meie Sea Course'ist, mis on valitud neljal korral järjest mandri-Euroopa TOP100 väljaku hulka. Annika Sörenstami enda armastus on links-golf. Ta soovib oma elu esimese Euroopa väljaku teha loomulikult parima, kus on oleks tal endal huvitav mängida, aga kus saavad ühise hobi üle rõõmu tunda ka lastega pered.

Annika Sörenstam ja AS EGCC juhataja Hanno Kross EGCC 10. sünnipäevapidustustel 2015. aasta mais

Ingliskeelsest Golfing World videost saab kuulata Annika Sörenstami mõtteid Jõelähtme projektist 2015. aasta maikuust, kui Annika külastas Estonian Golf & Country Club'i. 

GOLFBOX