GOLFBOX

 


(EGCC Kapten Urmas Isok)

Hea rütm ja mängutempo on meeldiva emotsiooni ja hea tulemuse eeldusteks. Rõhutades oma kuuluvust parimate klubide hulka, ei tohiks EGCC lubada ükskõikset suhtumist pace of play suhtes vaid sellega tuleb pidevalt tegeleda. Paraku sünnib aeglasest mängutempost ka kõige enam konfliktsituatsioone mängijate vahel. Hea mängutempo on seotud löökide arvuga (mängija HCP-ga), kuid kõige enam siiski mängija mõttemaailmaga.

Kuidas siis hoida head mängutempot:

-   Ole võimalikult kiiresti oma palli juures kui on sinu löögi kord ja tegele palli löömisega mitte kõikvõimalike muude tegevustega (kauguse mõõtmisega; kepi valiku otsustamisega; tuule hindamisega jmt).

-   Jõudes järgmisele tiile, tuleb esmalt sooritada löök ja alles seejärel märkida eelmise raja löökide arv score card’ile.

-   Kui löök ebaõnnestub, siis löö kohe varupall ja ära raiska aega emotsioonitsemisele. Hoia varupall alati enda ligi.

-   Hoia oma baggy enda ligi ja ära jäta seda endast 50m tahapoole ega tee seetõttu asjatuid samme.

-   Terve flight ei pea otsima ühte kadunud palli vaid võimalusel saab keegi mängijatest oma palli edasi lüüa ja seejärel aidata otsida.

-   Püsi eesliikuva flight’i järel, mitte tagant tuleva flight’i ees.

-   Kui sinu flight on eesliikuvast flight’ist maha jäänud, siis ei ole suur patt kui esmajärjekorras sooritab löögi mängija, kes on löögiks valmis juhul kui ta teisi mängijaid ei sega. Samuti võib puttamise lõpetanud mängija siirduda järgmisele tiile avalööki tegema selle asemel, et oodata kuni kõik 4 mängijat on puttamise lõpetanud.

-   Kui mäng mõnel rajal üldse ei suju, siis on mõistlik üle minna punktimängule; sh EDS ringide puhul.

Eelöeldu kohaselt toimides suudab 4 liikmeline flight 18 auku läbida täiesti rahulikult 4 tunniga, rääkimata normajast 4h 30 min. Mitmetes golfiklubides on selgesõnaliselt öeldud, et HCP 12+ mängijad ei ole löögimängijad vaid nad peavad mängima punktimängu tempos püsimiseks. EGCC on hetkel sõbralikum ja loodab, et niivõrd ekstreemseid otsuseid langetama ei pea.

 

Mõnusat golfi kõigile,

Kapten

Urmas Isok

GOLFBOX