GOLFBOX

Aastaks 2022 oleme planeerinud meie praeguse 9 rajalise Stone Course'i asemel avada 18 rajalise ANNIKA® Course'i! Lisaks uuele väljakule on plaanis ka klubihoone kõrvale rajada kaks hoonet, vasakule hotell ning klubihoonest paremale spaa.

AS EGCC nõukogu esimees Mait Schmidt ja Annika Sörenstam

AS EGCC ostis 2014.aastal kokku 48,5Ha lisamaad uue väljaku rajamiseks, kokku omavad meie aktsionärid nüüd 150Ha maad, klubihoonet, hooldushoonet, kahte golfiväljakut, hooldusmasinaid ja palju muud. AS EGCC bilansimaht on 2015.a. lõpu seisuga 6,5 miljonit Eurot, millest pikaajalisi kohustusi on 1,3m€ ja omakapital 4,8m€. Akumuleeritult jõudsime 2014. aasta lõpuga ka nulli - oleme viimaste aastate kasumitega katnud ära algusaastate kahjumid.

See kõik on andnud julgust vaadata pikaajalisemalt tulevikku ning alustada EGCC II etapi arendustega. Lisaks maaostule 2014. aastal ja uue detalplaneeringu kinnitamisele 2015.a. kevadel oleme sõlminud uue väljaku projekteerimiseks lepingu maailmas väga hinnatud golfiväljakute projekteerimisettevõttega European Golf Design (EGD) ning läbi aegade parima naisgolfimängijaga maailmas Annika Sörenstam'iga. Projekteerimine käib aktiivselt,

2016.a. suveks oli suures osas projekt ka valmis ning Annika ja EGD'ga kooskõlastatud. Kõik huvilised saavad väljaku plaaniga tutvuda EGCC klubihoones teise korruse vitriinis. 2017-2019. aastal toimub aktiivne investorite kaasamine projekti kokku mahus 13 miljonit Eurot. Golfiväljaku ehituse ja projekteerimise eelarve on 7m€ ning lisaks hotelli ja spaa eelarve 5m€. 2019 eesmärk oli kinnitada golfiväljaku projekt, saada ehitusluba ning lüüa lõplikult käed uue investoriga, kes golfiväljakusse panustab. 

Hetkel on ajakava suures plaanis selline:

  • 2018.a. sügis-talv investori kaasamine
  • 2019.a. hilissügisel uue väljaku ehitustööde algus
  • 2020.a. ehitustööd ja külvamine
  • 2021.a. hotelli ja spaa ehitustööd
  • 2021.a. uue väljaku muru kasvuperiood
  • 2022.a. suvi - ANNIKA Course avamine, hotelli ja spaa avamine

Annika Course radade asend. Punasega märgitud praegune Stone Course

2015.a. aasta detsembris lõpetati ka arheoloogilised uuringud uutel maadel ning kooskõlastus golfiväljaku ehitamiseks on ka muinsuskaitsega. Meie eesmärk on kindlasti aastal 2019 hoida lahti Stone Course, et klubiliikmetel ja ka alustavatel mängijatel oleks alternatiiv lisaks meie Sea Course'ile nautida viimane aasta ka Stone Course'i võimalusi.

Praegused Stone Course'i 7, 8 ja 9 rada lähevad tulevikus kinni, selle asemel tekivad pikemad harjutusväljakud ning soov on rajada ka väiksem PAR3 väljak, kus golfiga saab lihtsamalt tutvust teha ning lapsed ja pered saavad nautida pingevabamalt golfi. ANNIKA väljak tuleb täismõõtmetes üle 6400m pikkune võistlusväljak, mis saab olema absoluutselt teistsugune meie Sea Course'ist, mis on valitud neljal korral jäjest kontinentaal-Euroopa TOP100 väljaku hulka. Annika Sörenstami enda armastus on links-golf ning ta soovib oma elu esimese Euroopa väljaku teha loomulikult parima, mida tal lisaks endale oleks huvitav mängida ka peredel ja lastel.

Annika Sörenstam ja AS EGCC juhataja Hanno Kross 2015.aasta maikuus EGCC 10ndal sünnipäevapidustustel

 Inglisekeelsest Golfing World video'st saab kuulata Annika Sörenstami mõtteid Jõelähtme projektist 2015. aasta makuust, kui Annika külastas Estonian Golf & Country Club'i.